Sale VIDIS

Średnia sala konferencyjna – projektor

FUNKCJONALNA – ELEGANCKA – PRZYJAZNA W UŻYTKOWANIU

1) Wyświetlanie – projektor laserowy + ekran projekcyjny z napędem elektrycznym

Sala konferencyjna średniej wielkości często wykorzystywana jest na potrzeby spotkań większego grona osób. Materiały wyświetlane powinny być w odpowiedniej skali. Do tego niezbędny będzie projektor o dobrych parametrach rozdzielczości i odpowiedniej jasności oraz trwały ekran projekcyjny. Taki komplet to niemalże klasyka rozwiązań do wyświetlania treści w sali konferencyjnej. Technologia projekcji obrazu stale się rozwija i oferuje wciąż nowe możliwości. W proponowanym rozwiązaniu zastosowano profesjonalny projektor instalacyjny Epson EB-L400U. Jest to projektor laserowy (bezlampowy), charakteryzujący się bardzo dobrym parametrem jasności 4500 Lumenów, który idealnie sprawdzi się w średniej wielkości sali konferencyjnej. Projektor oferuje jednakowe natężenie światła białego oraz barwnego, co widocznie wpływa na jakość wyświetlanej prezentacji. Jest to produkt oparty na laserowym źródle światła, co zapewnia jego trwałość i niezawodność, o czym świadczy fakt 5-letniej gwarancji i możliwości pracy przez 12000 godzin. Projektor wyświetla obraz w standardzie WUXGA (1920 x 1200), w proporcji obrazu 16:10, co odpowiada dzisiejszym wymaganiom rynku biznesowego. Mamy zatem produkt klasy premium, który łatwo zintegrujemy w przestrzeni sali konferencyjnej dzięki dwóm portom HDMI oraz portom USB i sieci LAN.

Obraz wyświetlany będzie na ekranie projekcyjnym z napędem elektrycznym Avers Stratus 2 Tension. Ekran ten posiada aluminiową kasetę w kolorze białym z paskami dekoracyjnymi, które można dowolnie dostosować względem kolorystyki pomieszczenia. Tkanina projekcyjna posiada czarne ramki, zwiększające optycznie kontrast wyświetlanego obrazu oraz top obniżający obszar roboczy ekranu i zapewniający odpowiednią ergonomię ustawienia obrazu, aby każdy z uczestników miał komfortowe warunki obserwacji. Ponadto zastosowana tkanina Matt White to uniwersalna powierzchnia do projekcji przedniej. Szerokie kąty widzenia pozwalają na zastosowanie powierzchni ekranowej w przypadkach, kiedy osoby znajdują się pod dużym kątem względem osi ekranu. Tkanina projekcyjna wysuwana jest z otworu zasłanianego klapką, uchylającą się automatycznie na czas rozwinięcia ekranu. Po zwinięciu ekranu klapka zamyka szczelnie otwór w obudowie i chroni powierzchnię projekcyjną przed zabrudzeniem. Wyprowadzenie tkaniny z przodu kasety gwarantuje zachowanie przestrzeni pomiędzy ścianą i rozwiniętą tkaniną projekcyjną, a układ napinaczy zapewni idealne napięcie materiału, aby projekcja treści odbywała się w jak najlepszej jakości.

2) Nagłośnienie – aktywne głośniki naścienne

Poza wyświetlaniem obrazu, sala konferencyjna powinna być wsparta odpowiednio dobranym systemem nagłośnienia. Dla średniej sali konferencyjnej rekomendujemy możliwie najprostsze rozwiązanie, ale takie, które zapewni odpowiednią adaptację akustyczną. Dźwięk dystrybuowany będzie przez dwa głośniki naścienne marki DSPPA model DSP6606. Są to głośniki aktywne w związku z czym nie ma konieczności doposażania sali we wzmacniacz mocy, komplikując instalację i zwiększając jej koszt. Głośniki zawisną z obu stron ekranu projekcyjnego a ich okablowanie zostanie wkomponowane w przestrzeń sali konferencyjnej tak, aby zachować właściwą estetykę.

3) System do wideokonferencji - kamera + zestaw głośnomówiący + aplikacja

Kolejnym elementem uzupełniającym prezentowane rozwiązania jest system wideokonferencyjny. W jego skład wchodzi kamera, zestaw głośnomówiący i aplikacja Vidyo. Dodatkowo niezbędny będzie dowolny laptop, aby móc zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Sprzętowe rozwiązanie to VC520+: kamera, zestaw głośnomówiący oraz mikrofony nastołowe obejmujące swoim zakresem 360 stopni. Kamera z 18-to krotnym zoom-em posiada możliwość ustawienia nawet 10 presetów (ustawień domyślnych). Łączenie między uczestnikami konferencji, niezależnie od lokalizacji, odbywać się będzie przez oprogramowanie Vidyo zainstalowane na laptopach uczestników.

4) Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku – szybko i bezproblemowo

By uniknąć prowadzenia specjalistycznego okablowania w rozwiązaniu zdecydowano się na zestaw do bezprzewodowego udostępniania obrazu i dźwięku Vivitek NovoPro oraz moduły LauncherOne. Zestaw umożliwi szybkie i bezproblemowe połączenie oraz współpracę w zakresie wyświetlania treści i współdzielenia ekranu. Wystarczy podłączyć moduł (dongiel) do laptopa, nacisnąć przycisk i wyświetlać obraz z laptopa na dużym ekranie projekcyjnym. Żadna instalacja nie jest potrzebna i po kilku sekundach mamy gotowe połączenie. W przypadku zablokowanych portów USB w laptopach np. ze względu na politykę wewnętrzną firmy, zastosować można zamiennie moduły LauncherPlus, które rozwiążą tę kwestię.

5) Akcesoria, przyłącza, prosta rezerwacja sali

Dopełnieniem sali konferencyjnej jest przyłącze stołowe renomowanej marki Kramer: T-BUS, posiadające możliwość dowolnej konfiguracji gniazd i złączy zasilających. W ten sposób zapewniony jest szybki dostęp komunikacyjny dla użytkowników, co jest zdecydowanie bardziej wygodne niż system przyłączy w podłodze lub w ścianach sali konferencyjnej.

Sam projektor zostanie zawieszony na profesjonalnym uchwycie sufitowym B-Tech, który zapewni jego bezpieczną instalację i stabilne mocowanie projektora na cały okres jego użytkowania. Uchwyt posiada możliwość mikro-regulacji, co pozwoli bardzo precyzyjnie ustawić projektor względem ekranu projekcyjnego.  

Jako rozwiązanie do zarządzania rezerwacją jednej lub większej ilości sal konferencyjnych, rekomendujemy prosty w obsłudze, nie wymagający ingerencji w ściany i atrakcyjny cenowo system Joan6. Jest to wyświetlacz dotykowy, który nie wymaga okablowania.  Dzięki wbudowanej baterii i obsłudze Wi-Fi jest całkowicie bezprzewodowy i energooszczędny. Nie ma konieczności prowadzenia instalacji elektrycznej i dostępu do gniazdka LAN. Rezerwacja sali może odbywać się przy użyciu programu lub popularnych kalendarzy (Outlook i inne) bądź też bezpośrednio przy dotykowym panelu.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola

Podobne prace

Uzyskaj darmową wycenę projektu

Wyposażenie sali konferencyjnej co musisz wiedzieć

Wyposażenie sali konferencyjnej – co musisz wiedzieć?

wspólpraca specjalistow AV z LobosLink z architektami

Współpraca specjalistów AV z architektami