Outsourcing druku

Outsourcing druku - nasze rozwiązania w atrakcyjnych cenach

Jak usprawnić proces druku i zminimalizować koszty w firmie? Przekonaj się jakie korzyści może wnieść wprowadzenie innowacyjnej technologii zarządzania.

Na czym polega outsourcing druku?

Outsourcing druku to przekazanie nadzoru nad procesem zarządzania drukiem do zewnętrznej firmy. Kompleksowa obsługa zapewnia wybór urządzeń spełniających wymagania klienta, ich instalację, a także serwis i dostawy materiałów. W praktyce oznacza to, że wszelkie zadania związane z zapewnieniem ciągłości druku w Twojej firmie, monitorowaniem urządzeń, dostarczaniem materiałów eksploatacyjnych oraz diagnostyką serwisową spoczywa na wyspecjalizowanym dostawcy, który zapewnia usługę outsourcingu.

Dla kogo jest przeznaczona oferta MPS HP?

Usługi outsourcingu druku MPS czyli Managed Print Services kierujemy do średnich lub dużych firm i korporacji, w których zapotrzebowanie na ilość wydruków jest zwiększona. Korzystają z nich najczęściej organizacje z sektora publicznego, produkcyjnego czy finansowego, które chcą obniżyć koszty i zredukować czas związany z zarządzaniem drukiem do minimum. Wybór drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych HP jest poprzedzony audytem oraz szczegółową analizą potrzeb klienta. Outsourcing druku jest wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym obniżyć koszty oraz łatwo zaplanować budżet, dzięki przewidywalnej opłacie podczas trwania umowy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Usługa outsourcingu druku HP - warianty umowy

Istnieją dwa rodzaje umowy:

 • Zakup lub dzierżawa urządzeń kontraktowych HP + opłata za kliki (wydrukowane strony)
 • Zakup lub dzierżawa urządzeń kontraktowych HP + zakup tonerów

Niezależnie od wybranej opcji, opieka serwisowa oraz prewencyjna w pakiecie

Umowa podpisywana jest na określony czas – nie krótszy jednak niż 12 miesięcy. Jest elastyczna, można ją przedłużać, dodawać nowe urządzenia. Outsourcing druku oferuje wiele możliwości obniżenia kosztów związanych z drukowaniem. Klient płaci miesięczną opłatę za klik, czyli tylko za wydrukowane strony. W ramach usługi outsourcingu klient korzysta z tonerów w dedykowanej, znacząco niższej niż rynkowa, cenie. Gwarancja na urządzenia trwa tyle, na ile została podpisana umowa, co zapewnia efektywność i niezawodność urządzeń.

Jako jeden z wąskiej grupy autoryzowanych partnerów HP w Polsce mamy wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu systemów zarządzania drukiem MPS i usłudze outsourcing druku.

Jeśli jesteś zainteresowany dzierżawą lub zakupem sprzętu kontraktowego HP, trafiłeś we właściwe miejsce. Przeprowadzimy audyt, pomożemy w wyborze urządzenia, zainstalujemy je oraz zapewnimy obsługę serwisową i eksploatację. Nasz specjalista z Lobos Link może również przyjechać do Ciebie wraz z przedstawicielem producenta HP i przeprowadzić prezentację.

Outsourcing druku - korzyści

Zewnętrzne zarządzanie drukiem wiąże się z licznymi korzyściami, przede wszystkim związanych z redukcją kosztów.

 • Optymalizacja kosztów – Wydajemy mniej na drukowanie i papier. Zmniejszenie kosztów materiałów eksploatacyjnych. Obniżenie TCO, czyli całkowitego kosztu posiadania sprzętu.
 • Korzystanie z nowoczesnych, niezawodnych urządzeń, dostępnych jedynie wraz z usługą HP MPS.
 • Możliwość zaplanowania budżetu na dłuższy czas, dzięki stałej i niezmiennej opłacie abonamentowej.
 • Zwiększenie bezpieczeństwa związanego z obiegiem dokumentów i skanowaniem dzięki HP Wolf Security
 • Oszczędność czasu, odciążenie działu IT (całość procesu ewentualnych napraw, konserwacji oraz zamawiania tonerów spoczywa na usługodawcy).
 • Zapewnienie ciągłości druku – Stały monitoring urządzeń oraz elementów eksploatacyjnych umożliwia serwisowi podjęcie działań prewencyjnych zanim wystąpi konieczność wstrzymania pracy urządzenia. Do systemów prewencyjnych należą: zdalny monitoring, czujniki podzespołów, zdolność urządzeń do autodiagnozy, system SDS, serwis proaktywny.

Jakie urządzenia są dostępne w ofercie outsourcing druku?

Wraz z usługą outsourcing druku proponujemy drukarki lub urządzenia wielofunkcyjne HP drukujące w formacie A4 lub A3 w wersji monochromatycznej lub w kolorze. Są to specjalnie dedykowane urządzenia do dużych obciążeń – niedostępne na rynku konsumenckim. Można je zakupić jedynie poprzez autoryzowanych partnerów HP – takich jak Lobos. Są bardzo wydajne i mają niskie koszty eksploatacji. Są również intuicyjne w obsłudze.

Zalety urządzeń HP dostępnych w usłudze outsourcing druku

 • Zaawansowane bezpieczeństwo na najwyższym poziomie gwarantowane przez HP Wolf Security.
 • Automatyzacja – klient nie musi monitorować stanu materiałów eksploatacyjnych i kondycji urządzenia – kontrola jest po stronie Lobos.
 • Oszczędność – drukarka pilnuje, żeby toner został wykorzystany do samego końca, brak ryzyka wymiany tonera „na wszelki wypadek”, zanim rzeczywiście zostanie opróżniony, oszczędność energii.
 • Możliwość zwiększenia prędkości druku i obciążenia urządzeń przy zmianie wymagań użytkowników (dotyczy formatu A3).
 • Dodatkowe funkcjonalności, jak druk podążający (czyli odbiór dokumentów na dowolnym urządzeniu drukującym w firmie), autoryzacja kartą lub kodem odbioru wydruków (wydruki nie dostaną się w niepowołane ręce).
 • Możliwość zainstalowania dodatkowych aplikacji rozszerzających funkcjonalność, takich jak na przykład integracja z MS Office, One Drive, Secure Access, SharePoint Online, OptimiCapture, PaperCut Hive Lite Release.
 • Inteligentne skanowanie Flow, OCR, fizyczna klawiatura, jednoprzebiegowe dwustronne skanowanie.
 • 6 kolorów obudowy w najnowszych modelach – tego nie mają żadne inne drukarki, możliwość dopasowania urządzenia do wystroju biura.
 • Zgodność z Polityką Zrównoważonego Rozwoju dzięki niskiemu zużyciu energii (certyfikaty Energy Star, Blue Angel), zmniejszenie w konstrukcji ilości plastiku jednorazowego użytku, możliwość odbioru zużytych materiałów eksploatacyjnych dzięki usłudze Planet Partners.

Więcej informacji o urządzeniach oraz usłudze znajdziesz tutaj

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola