Wdrożenia Systemów Audio Wideo – instalacje audiowizualne

Wdrożenia systemów audio wideo - instalacje audiowizualne dla Ciebie

W Lobos Link wdrażamy systemy Audio Wideo (AV) w sposób kompleksowy! Od pomysłu poprzez projekt, aż po instalację i programowanie całego rozwiązania.

PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW AUDIOWIZUALNYCH (AV)​ 

Każde wdrożenie systemu audio wideo powinno zostać poprzedzone wnikliwą analizą zapotrzebowania klientów oraz możliwościami technicznymi obiektu. Jeśli potrzebujecie rozwiązania audiowizualnego, nasi projektanci stworzą system uszyty na miarę Waszych potrzeb.

Co wyróżnia nasz zespół na tle konkurencji? Dzięki szerokiej wiedzy na temat dostępnych na rynku technologii nasi eksperci zaprojektują systemy dopasowane do sposobu i charakteru pracy każdej organizacji. Wystarczy, że powiesz nam, jak przebiegają Twoje spotkania, jak pracujesz, a my dopasujemy gotowe rozwiązanie.

Wideokonferencja? Spotkanie interaktywne? Nanoszenie notatek na prezentację? Bezprzewodowe udostępnianie treści? Sterowanie? Automatyczne uruchamianie sali? Nagłośnienie? Szkolenia online?… To tylko początek pytań, które należy zadać przed przystąpieniem do projektu. Nasi specjaliści posiadają szeroki wachlarz certyfikacji oraz szkoleń producenckich. Regularnie odwiedzamy targi branżowe. Dzięki temu możemy oferować najnowsze rozwiązania oraz projektujemy i tworzymy najnowocześniejsze systemy.

Nasz dział projektowy posługuje się profesjonalnym oprogramowaniem CAD. Jest w stanie wrysować w rzuty obiektu potrzebne okablowanie oraz zaznaczyć rozmieszczenie urządzeń. Oprogramowanie pozwala specjalistom dostarczyć dla elektryków czytelne schematy kablowe, pozwalające na wprowadzenie niezbędnego okablowania już na etapie inwestycyjnym, obniżając tym samym koszty całego wdrożenia.

Dobrze zaprojektowany system pozwala uniknąć niespodzianek na etapie inwestycyjnym, a finalnie przyczyni się do poprawy standardu spotkań w Twojej firmie.

INSTALACJA URZĄDZEŃ AUDIO WIDEO

Projekt mamy już za sobą. Wszystko zostało przemyślane i ustalone. Pozostaje realizacja i wdrożenie.

Nasza firma oferuje pełną obsługę w zakresie instalacji urządzeń oraz niezbędnego dla nich okablowania. Realizujemy inwestycje zarówno na etapie budowlanym, jak i w już wykończonych przestrzeniach.

Nasi technicy posiadają odpowiednie przeszkolenia i są w stanie sprawnie przeprowadzić nawet najbardziej wymagające wdrożenia.

PROGRAMOWANIE SYSTEMÓW AUDIOWIZUALNYCH (AV)

Wszystko zostało już zainstalowane. Każde urządzenie znalazło swoje miejsce na ścianie, suficie czy szafie rack. Lecz całości nie możemy jeszcze nazwać systemem audio wideo.

Urządzenia muszą się ze sobą odpowiednio komunikować. Nasi programiści zapewnią, że cały system „ożyje” i zacznie pracować jako jedno rozwiązanie audio wideo.

Projektujemy, tworzymy i programujemy tzw. systemy bezobsługowe, zadaniem użytkownika jest jedynie podpięcie się kablem HDMI. Reszta dzieje się automatycznie (uruchamia się projektor, rozwija ekran, włącza system audio).

Tworzymy także systemy sterowane z dedykowanych klawiatur czy ekranów dotykowych. Na ekranach dotykowych możemy stworzyć menu dopasowane do potrzeb i preferencji każdego klienta.

Co wyróżnia nasze systemy? Przede wszystkim prostota i intuicyjność dla użytkownika. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i badaniu potrzeb przed wdrożeniem finalnie całość jest łatwa w obsłudze i szybko zostaje przyjęta przez użytkowników.

Instalacje audiowizualne - zalety

Jedną z korzyści naszej oferty jest wszechstronność. W czasach kiedy jedyną pewną rzeczą jest zmiana i trzeba dostosować się do dynamicznej sytuacji, potrafimy zaproponować uniwersalne instalacje audiowizualne. Dzięki temu klienci są w stanie pracować i odbywać spotkania w każdym trybie, także hybrydowym.

Jednym z rozwiązań, które proponujemy, jest system konferencji bezprzewodowych. Umożliwia on dołączenie osób do spotkania online oraz bezprzewodowe udostępnianie treści. Tego typu rozwiązanie stosowane może być zarówno dla sal konferencyjnych dużej wielkości, jak i dla małych sal, przystosowanych dla kilku osób.

Mamy do zaoferowania także szeroką skalę urządzeń i dobieramy je odpowiednio do potrzeb (soundbary, kamery, mikrofony, projektory, wyświetlacze dotykowe, ekrany, monitory, systemy centralnego sterowania). Ponadto przygotowujemy i projektujemy całościowe rozwiązania projekcyjne i instalacje audio wideo.

Systemy AV wdrażamy nie tylko w firmach i korporacjach, ale także w salach multimedialnych i szkoleniowych. Do naszych klientów należą hotele, szkoły i uczelnie oraz  osoby prywatne, które chcą zainstalować kina domowe i zależy im, aby nagłośnienie zostało przeprowadzone w profesjonalny sposób.

Profesjonalne systemy audiowizualne od LobosLink

Nie ograniczamy się do sal konferencyjnych. Systemy audio wideo wdrażamy w takich miejscach jak aule, restauracje, muzea, domy kultury, placówki medyczne i kluby muzyczne, w których emitowany dźwięk i jego wysoka jakość są bardzo istotne. Jednym z zastosowań gdzie możemy zainstalować systemy audiowizualne, są tzw. game roomy czy relax roomy. Pod tym pojęciem kryją się pokoje do relaksu dla klientów korporacyjnych. Praca w dużym stresie wymusza potrzebę zapewnienia miejsca, w którym można się odprężyć i wyładować negatywne emocje. Game roomy zwiększają efektywność pracowników.

Rozwiązania i systemy audiowizualne powinny nie tylko działać bez zarzutu i zapewnić łatwą, intuicyjną obsługę. Równie ważna jest estetyka. Zapewniamy sprawnie przeprowadzoną instalację z okablowaniem, które nie będzie widoczne oraz dyskretnie umiejscowionymi mikrofonami i innymi urządzeniami audiowizualnymi.

Chcesz zobaczyć więcej informacji o naszych realizacjach? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Sprzęt audiowizualny to urządzenia odpowiedzialne za cyfrową prezentację dźwięku i obrazu. Do kategorii wideo zaliczymy np. projektory, monitory i ściany LED. Za odtwarzanie dźwięku odpowiedzialne będą głośniki napędzane. Do przechwytywania dźwięku wykorzystamy mikrofony, które mogą przyjąć różne kształty oraz charakterystyki.

Najlepsze urządzenia to te, które zostały odpowiednio dopasowane do konkretnych potrzeb oraz sali, w której mają się znaleźć. Kluczem jest odpowiedni dobór, który najlepiej zlecić specjaliście.

Jak każde urządzenie elektroniczne wymaga odpowiednich warunków temperaturowych oraz wilgoci. Należy dbać o aktualizację, nowsze wersje oprogramowania zawsze wnoszą poprawki błędów, nowe funkcje i poprawę bezpieczeństwa. System audio-wideo najlepiej oddać w opiekę serwisową profesjonalnej firmie.

Często to producent określa, do jakiej wielkości sali konferencyjnej dedykowany jest sprzęt. Przy urządzeniach audio takich jak mikrofony oraz głośniki najlepiej skorzystać z dedykowanego oprogramowania, które pozwala dobrać odpowiednią ilość głośników czy mikrofonów.

Najlepiej skorzystać z doświadczenia profesjonalistów, którzy pomogą określić potrzeby użytkowników, zaprojektują odpowiadający im system, zainstalują go, uruchomią, przeszkolą użytkowników oraz otoczą system opieką serwisową.

W dużej mierze będzie to zależeć od potrzeb użytkowników, ale najczęściej są to urządzenia do wyświetlania takie jak monitory i projektory, nagłośnienie, urządzenia do wideokonferencji oraz systemy sterujące, które spajają działanie całego systemu.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola