Dzierżawa urządzeń drukujących

Dzierżawa kserokopiarek – proste i wygodne rozwiązanie dla Twojej firmy

Drukujesz dużo i często, ale z różnych powodów nie chcesz kupować urządzenia? Nie każda firma, szczególnie na początkowym etapie działalności może sobie pozwolić na zakup nowej drukarki. Ponadto zakupione urządzenie trzeba uwzględnić w ewidencji środków trwałych. Dlatego wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem może być dzierżawa kserokopiarki. Opłata wynikająca z umowy jest stała i przewidywalna, zatem łatwiej będzie zaplanować firmowy budżet. Do tego nie poniesiemy kosztów związanych z serwisem, zakupem tonerów, utylizacją i procedurami BDO. Jeśli nie chcesz angażować własnych środków inwestycyjnych na zakup sprzętu biurowego, warto wziąć pod uwagę możliwość dzierżawy kopiarki.

Nasi doradcy po analizie obiegu dokumentów pomogą dopasować sprzęt lub system w zależności od potrzeb. Po naszej stronie będzie również zdalne monitorowanie urządzenia, dostarczanie materiałów eksploatacyjnych oraz kompleksowa obsługa serwisowa. Bierzemy na siebie wszystkie kłopotliwe sprawy, a w razie awarii zapewniamy sprzęt zastępczy.

Proponujemy dzierżawę kopiarek i drukarek marki Canon. Mamy w ofercie szeroki zakres rozwiązań. Dostępne są mniejsze drukarki lub popularne dedykowane dla biznesu modele drukujące w formacie A3 lub A4. Do większych obciążeń proponujemy wysokonakładowe i bardzo wydajne urządzenia służące do intensywnej pracy. Okres obowiązywania umowy na usługę dzierżawy kserokopiarki może trwać od 12 do 48 miesięcy. Obsługa serwisowa jest taka sama, bez względu na długość trwania umowy oraz rodzaj urządzenia. Podobnie jak ewentualne naprawy i wymiana części. Dodatkową zaletą dzierżawy jest komfort korzystania z nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń, a także możliwość wymiany na nowy model po zakończeniu umowy. 

W cenie dzierżawy kserokopiarek może być ujęte oprogramowanie do zarządzania drukiem i skanowaniem. UniFlow to kompleksowe rozwiązanie dostępne w kilku wariantach. Pozwala między innymi na drukowanie z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu. Jedną z najbardziej istotnych korzyści oprogramowania jest znaczne zwiększenie bezpieczeństwa danych podczas wysyłania i drukowania. Dostęp do analiz kosztowych umożliwia natychmiastową kontrolę wydatków i spore oszczędności wynikające z ograniczenia drukowania zbędnych dokumentów. A to tylko kilka możliwości, jakie daje oprogramowanie UniFlow. Przekonaj się jakie dodatkowe korzyści zapewnia dzierżawa kopiarek wraz z systemem.

A może potrzebujesz wynająć urządzenie na krótko, na przykład na tydzień? W ofercie mamy również możliwość wypożyczenia urządzenia na krótki czas. Wyceniamy, przywozimy, instalujemy, konfigurujemy i serwisujemy.

Dzierżawa drukarki – jakie urządzenie drukujące wybrać?

Rozwój nowych technologii w dziedzinie druku bardzo mocno przyspieszył. Tradycyjna kserokopiarka, którą znamy sprzed lat, to już historia. Współczesne urządzenia mają znacznie więcej funkcji niż dawniej i pozwalają już nie tylko na kopiowanie. Standardem jest oprócz drukowania możliwość skanowania dokumentów. Co zatem należy wziąć pod uwagę przy wyborze dzierżawy drukarek?

Obecnie urządzenia pod względem funkcjonalności i obsługi są bardzo podobne. Różnią się natomiast prędkością wydruku, wydajnością materiałów eksploatacyjnych i wytrzymałością konstrukcji. Przede wszystkim zastanówmy się czy wystarczy nam format A4, czy będziemy też drukować w większym formacie A3. Druga podstawowa kwestia, którą warto rozważyć przy dzierżawie drukarek to tryb wydruku. Tańszy jest oczywiście wydruk czarno-biały, ale jeśli potrzebny będzie kolorowy, to istotną sprawą jest, co i w jakiej ilości będziemy drukować w kolorze. Do tego trzeba skalkulować przewidywane miesięczne nakłady. Powyższe czynniki mają kluczowe znaczenie dla usługi dzierżawy urządzenia wielofunkcyjnego, które będzie spełniać oczekiwania klienta.

Po zmianie przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych kwestia ochrony wydruków stała się bardzo istotna. Jeśli drukujemy dokumenty poufne, nie powinny leżeć na drukarce dostępne wszystkim pracownikom. Na szczęście współczesne urządzenia posiadają zabezpieczenia pozwalające spełniać wymogi RODO. Dzięki funkcji autoryzacji wydruk pojawi się dopiero po zalogowaniu się przez pracownika.

Więcej informacji o tym na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego do biura znajdziesz TUTAJ

Korzyści wynikające z usługi dzierżawy urządzeń drukujących

W ramach usługi dzierżawy oferujemy urządzenie wraz z pełną obsługą serwisową, gwarantując sprawne jego działanie przez cały okres trwania umowy lub założony limit kopii/wydruków. W pakiecie mamy również usługę zdalnego monitoringu urządzeń, dzięki czemu zapewniamy m.in. automatyczny odczyt liczników do rozliczenia oraz bezpłatne dostawy zapasowych tonerów „na czas”. Dodatkowe zalety dzierżawy kserokopiarek czy urządzeń wielofunkcyjnych to brak kosztów utylizacji tonerów i drukarki oraz brak amortyzacji środka trwałego. Poniżej przedstawiamy pełną listę korzyści wynikającej z usługi.

 • bez konieczności angażowania własnych środków inwestycyjnych można od razu korzystać z możliwości, jakie daje nowoczesny sprzęt biurowy,
 • dostęp do nowoczesnych technologii poprzez możliwość wymiany urządzeń po zakończeniu umowy dzierżawy urządzeń drukujących lub nawet w trakcie jej trwania,
 • wszystkie raty dzierżawne stanowią koszt uzyskania przychodu, dzięki czemu urządzenie nie musi być amortyzowane dłużej, niż jest efektywnie wykorzystywane, co jest korzystnym rozwiązaniem z podatkowego punktu widzenia,
 • utylizacja samego urządzenia, jak również wszystkich materiałów eksploatacyjnych wykorzystanych w trakcie jego użytkowania jest po stronie serwisu Lobos, dzięki czemu Klient nie musi ponosić bieżących kosztów utylizacji i realizować wszystkich procedur związanych z obowiązkiem rejestracji w BDO,
 • możliwość oszacowania i zaplanowania wszystkich kosztów związanych z produkcją dokumentów w firmie w całym okresie trwania umowy dzierżawy urządzeń wielofunkcyjnych,
 • cały proces dzierżawy jest bezobsługowy dla działów administracji oraz IT, dzięki czemu pracownicy mają więcej czasu na realizację powierzonych zadań,
 • krótki czas reakcji serwisu i naprawy urządzenia, a w przypadku poważnej awarii zapewniamy urządzenie zastępcze.

Dzierżawa drukarek – szczegóły i rodzaje umów:

Proponujemy dwa rodzaje umów dzierżawy:

 1. Dzierżawa z limitem tj. deklarowaną ilością kopii/wydruków (DSL):
 • rozwiązanie to jest korzystne, jeśli ilości kopiowanych i drukowanych stron są co miesiąc na podobnym poziomie, wtedy kopie/wydruki w ramach opłaty stałej są zdecydowanie tańsze,
 • okres dzierżawy drukarki wynosi od 12 do 48 miesięcy,
 • kosztem dla Klienta jest stała opłata miesięczna wraz z ustalonym limitem oraz opłata za nakład dodatkowy,
 • w ramach powyższych opłat zawarte są wszystkie koszty związane z eksploatacją urządzenia jak przeglądy i usługi serwisowe, wymiany części zamiennych, dostawy materiałów eksploatacyjnych, zdalny monitoring itp.

2. Dzierżawa urządzenia drukującego bez limitu kopii/wydruków (DSN):

 • rozwiązanie to jest korzystne, jeśli trudno określić ilości wykonywanych kopii i wydruków lub ich liczba charakteryzuje się dużą zmiennością,
 • okres dzierżawy wynosi od 12 do 48 miesięcy,
 • kosztem dla Klienta jest stała opłata miesięczna oraz opłata za każdą wykonaną kopię/wydruk,
 • w ramach powyższych opłat zawarte są wszystkie koszty związane z eksploatacją urządzenia jak przeglądy i usługi serwisowe, wymiany części zamiennych, dostawy materiałów eksploatacyjnych, zdalny monitoring itp.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem używanego urządzenia drukującego, przydatne informacje znajdziesz w naszym ARTYKULE „Skąd takie różnice w cenach usługi dzierżawy i jak przygotowujemy nasze urządzenia dla klientów?” 

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Opłata dzierżawy zależy przede wszystkim od typu urządzenia, wykonywanych nakładów i czasu. Najczęściej wyliczana jest indywidualnie. Minimalny poziom opłaty dzierżawy to ok. 50 zł.

Tak. W przypadku potrzeby dzierżawy kilku urządzeń czy szacowanych dużych nakładów można w ramach indywidualnych ustaleń wypożyczyć sprzęt do testów.

Usługa dzierżawy jest skierowana do całego biznesu, od małych firm po duże korporacje.

Urządzenie dobierane jest do konkretnych potrzeb użytkowników i szacowanych nakładów. Niemal każde urządzenie dedykowane dla biznesu możemy zaoferować w ramach usługi dzierżawy.

W ramach usługi dzierżawy instalacja i podstawowe szkolenie dla użytkowników są po stronie firmy Lobos i klient nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Nie. Dzierżawiąc sprzęt w firmie Lobos jest zapewniona kompleksowa obsługa serwisowa, wraz z bezpłatną dostawą wszystkich materiałów eksploatacyjnych.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola