Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM

Jeśli prowadzisz magazyn lub posiadasz firmę wysyłkową, zmagasz się zapewne z dwoma problemami. Co zrobić z zużytymi kartonami, które zalegają i zajmują miejsce? Druga kwestia dotyczy zakupu lub produkcji odpowiednich wypełniaczy do zabezpieczania wysyłek. Rozwiązaniem może być maszyna do produkcji wypełniaczy kartonowych.

Kłopot z utylizacją kartonu

Wraz ze zmianą przepisów dotyczącą utylizacji surowców, karton stał się kłopotliwym odpadem. Wcześniej można było go sprzedać w punktach skupu. Obecnie jest to nieopłacalne i zbierający oraz przetwarzający karton nie chcą odbierać zużytego kartonu nawet za darmo. Co więcej, koszt jego utylizacji za 15 m sześciennych wynosi nawet 300 zł. Do tego dochodzi prowadzenie ewidencji i raportowanie zgodnie z normami BDO. Podsumowując, rośnie nam biurokracja i koszty składowania oraz utylizacji. Tracimy czas i sporo miejsca w magazynie. Możemy pozbyć się problemu dzięki maszynie do cięcia kartonu.

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 1

Wzrost zakupów w sieci i rozwój handlu
e-commerce

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 2

Robimy coraz więcej zakupów w sieci. Większość użytkowników odkryła jakie to szybkie i wygodne rozwiązanie. Nietrafione zakupy łatwo zwrócić, zatem chętniej korzystamy ze sklepów online. Firmy kurierskie i magazyny wysyłkowe mają za to więcej pracy. W związku ze wzrostem ilości wysyłek, magazyny potrzebują więcej produktów oraz dużo wypełniaczy do kartonów, które zabezpieczają i chronią zawartość przesyłek. Wiąże się to z dużą ilością kartonów i potrzebą zakupu lub produkcji wypełniaczy. Jakość materiału wypełniającego również jest istotna. Powinien przede wszystkim chronić zawartość paczek, ale jego wygląd i estetyka ma niemały wpływ na postrzeganie sklepu internetowego przez klienta. Jeśli chcemy, by jednocześnie produkt zabezpieczający wysyłki był ekologiczny, pomyślmy o wypełniaczach z tektury, które łatwo można uzyskać przy użyciu maszyny do cięcia kartonów.

Wypełniacze — jakie są dostępne rozwiązania?

Na rynku mamy dostępne różnego rodzaju urządzenia do wytwarzania wypełniaczy powietrznych takich jak poduszki czy maty z powietrzem. Oprócz tego możemy zakupić gotowe wypełniacze jak chrupki styropianowe, folię bąbelkową lub profile ochronne z pianki polietylenowej. Co łączy większość dostępnych rozwiązań? Przede wszystkim duże koszty oraz negatywny wpływ na środowisko. Pomijając środki na zakup lub dzierżawę urządzeń, dochodzi nam stały koszt zakupu materiałów eksploatacyjnych. Do tego zazwyczaj zajmują sporo miejsca.

Negatywny wpływ większości wypełniaczy na środowisko

Materiały eksploatacyjne również trzeba utylizować. I nie pozostają obojętne dla środowiska. Podobnie jak większość gotowych wypełniaczy. Wprowadzamy do środowiska takie tworzywa sztuczne jak plastik i folia, styropian, poliester. Wiadomo, że nie są to biodegradowalne materiały i trudno je przetworzyć. Rocznie zużywamy w kraju 3,5 mln plastiku. Aż jedna trzecia służy do produkcji opakowań. Dlaczego nie sięgnąć po ekologiczny wypełniacz kartonowy, który wyprodukujemy sami przy pomocy nacinarki do kartonu?

Nacinarka do kartonów ProfiPAck - Ekonomiczne i korzystne dla środowiska rozwiązanie

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 3

Biorąc pod uwagę TCO (całkowity koszt użytkowania), urządzenia produkujące wypełniacze ProfiPack HSM, to znakomite rozwiązanie dla branży logistycznej. Za jednym zamachem rozwiążemy problem utylizacji kartonu i zapotrzebowania na wypełniacze. W zależności od tego, jaką ilość paczek wysyłamy dziennie, koszty zakupu nacinarki do kartonu HSM zwrócą nam się prawdopodobnie już po kilku miesiącach. Przez kolejne miesiące korzystanie z urządzeń do produkcji wypełniaczy z tektury ProfiPack przyniesie wyłącznie korzyści.

Jak działają maszyny do nacinania kartonów ProfiPack HSM?

Działanie nacinarek do kartonu ProfiPack jest bardzo proste i nie wymaga żadnego szkolenia z obsługi*. Bierzemy zużyty karton, wsuwamy w szczelinę, przycinamy go do pożądanej wielkości za pomocą miarki i formujemy za pomocą urządzenia do produkcji wypełniaczy HSM ProfiPack. Cały proces zajmuje tylko kilka sekund. A kartonowy, ekologiczny wypełniacz jest gotowy do użycia. Nacięty karton jest idealnie elastyczny i rozciągliwy. Ochroni przedmioty o różnych kształtach i gabarytach. Co istotne, urządzenia HSM ProfiPack produkujące wypełniacze z tektury są ciche i zapewniają spokojną długotrwałą pracę. 

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 4
Maty wyściełające
Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 5
Materiał wypełniająco-opakowaniowy
Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 6
Wypełnianie wolnych przestrzeni

Korzystając z nacinarki do kartonów HSM ProfiPack P425, możemy w szczelinę wsunąć jednocześnie dwa lub trzy kartony. Spowoduje to, że nasz materiał będzie miał dwie lub trzy warstwy, będzie bardziej elastyczny i lepiej ochroni cięższe rzeczy. 

1 warstwa
Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 7
2 warstwy
Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 8
3 warstwy
Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 9

Dzięki zainstalowanej w maszynie do produkcji wypełniaczy ProfiPack klapce kompresującej możemy wybrać 2 typy wypełniacza. Płaską matę wyściełającą o różnej grubości lub spulchniony materiał opakowaniowy, który działa jak folia bąbelkowa.

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 10
Klapka podniesiona – płaska mata wyściełająca
Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 11
Klapka opuszczona – spulchniony materiał wypełniający

*dotyczy urządzeń zasilanych prądem 230V. Urządzenia ProfiPack zasilane prądem o napięciu 400V wymagają instalacji oraz przeszkolenia użytkowników przez serwis, zgodnie z wymogami BHP

Nacinarka do kartonu HSM ProfiPack C400

HSM ProfiPack C400 to idealna nablatowa nacinarka do kartonu przy wydajności od kilkunastu do kilkudziesięciu przesyłek dziennie. Możemy wkładać jedną warstwę kartonu na raz. W tym urządzeniu do produkcji wypełniaczy prędkość nacinania jest stała.

Nacinarka do kartonu HSM ProfiPack P425

Mobilna maszyna do produkcji wypełniacza z tektury HSM ProfiPack P425 zapewnia dużą wydajność. Poradzi sobie z produkcją wypełniaczy dla kilkudziesięciu lub kilkuset przesyłek dziennie. Posiada wyższą szczelinę, dzięki czemu może jednocześnie nacinać do 3 warstw kartonu. Przepustowość urządzenia jest 4 razy większa w stosunku do modelu P400. Regulowana prędkość pozwala wybrać 4 tryby pracy, w zależności od potrzeb. Nacinarka do kartonów P425 wyposażona jest dodatkowo w stabilne kółka z hamulcem.

Nacinarka do kartonu HSM ProfiPack P425 z adapterem do systemu odpylającego

Dodatkowo, jeśli zależy nam na zdecydowanym ograniczeniu wytwarzanego pyłu wokół urządzenia oraz w wypełniaczu podczas pracy, dostępna jest wersja maszyny do wypełniaczy kartonowych HSM ProfiPack P425 z adapterem do systemu odpylającego i odpylaczem HSM DE 1-8. Pył może powstawać szczególnie przy niskiej jakości kartonów. Odpylacz dodatkowo ochroni przestrzeń magazynową i pozwoli zaoszczędzić na kosztach sprzątania.

Jak zaoszczędzimy z urządzeniem do produkcji wypełniaczy ProfiPack HSM?

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 15

Przede wszystkim dzięki nacinarkom do kartonu HSM ProfiPack nie trzeba już wydawać pieniędzy na wypełniacze do wysyłek. Materiał wypełniający zrobimy sami za darmo ze zużytych kartonów, które mielibyśmy wyrzucić jako odpad. Niepotrzebny bezwartościowy karton zmieni się w kilka sekund w doskonale chroniący, ekologiczny materiał do wypełniania i zabezpieczania przesyłek. Oszczędzimy czas na wywóz kartonu, a przede wszystkim nie poniesiemy kosztów jego utylizacji. Działając zgodnie z przepisami BDO, unikniemy raportowania kartonu jako odpadu, znacznie ograniczając biurokrację. 

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 16

Wysoka jakość HSM zapewni nam długotrwale użytkowanie nacinarki do kartonu. A dzięki przemyślanej konstrukcji kosztowne przeglądy okresowe nie są konieczne. Prosta, intuicyjna obsługa powoduje, że szkolenie nie będzie wymagane*. Co więcej, gdybyśmy potrzebowali interwencji ze strony serwisu, serwisanci HSM przyjadą i w ramach gwarancji naprawią maszynę do nacinania kartonów w miejscu użytkowania urządzenia. W takim przypadku nie ponosimy kosztów transportu urządzenia do serwisu.

Dodatkowo wybierając urządzenie do produkcji wypełniaczy HSM ProfiPack P425 z odpylaczem, oszczędzimy na kosztach sprzątania. Dzięki podciśnieniowemu systemowi zasysającemu pył nie zaśmiecamy magazynu, a pył powstający w trakcie cięcia kartonu, który może zostać w wypełniaczu nie brudzi przesyłek.

*dotyczy urządzeń zasilanych prądem 230V. Urządzenia ProfiPack zasilane prądem o napięciu 400V wymagają instalacji oraz przeszkolenia użytkowników przez serwis, zgodnie z wymogami BHP

Więcej przestrzeni magazynowej

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 17

Decydując się na zakup urządzenia do produkcji wypełniaczy HSM ProfiPack, zyskujemy więcej miejsca w magazynie. Jedna nacinarka do kartonu zastąpi kilka urządzeń — maszynę do prasowania kartonów i zmniejszania ich objętości, urządzenie do niszczenia kartonów oraz urządzenie do produkcji wypełniaczy. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń. Pozbywamy się zużytych kartonów, które już nie zabierają miejsca. Po zakończeniu pracy mobilne urządzenie ProfiPack P425, dzięki kółkom, jedna osoba może łatwo przestawić w dowolne miejsce.

Ochrona środowiska

Nacinarki do kartonu HSM ProfiPack są ekonomiczne i przyjazne środowisku. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również wkład w ochronę środowiska. Przetwarzamy odpad w nowy produkt. Dodatkowo większość systemów do produkcji wypełniaczy wymaga używania materiałów eksploatacyjnych, które są szkodliwe dla środowiska. Maszyny do produkcji wypełniaczy z tektury HSM ProfiPack wystarczy tylko podłączyć do prądu. Co więcej, oszczędzimy energię poprzez używanie jednego urządzenia zamiast kilku urządzeń do składowania, prasowania oraz wywozu kartonów. Dodatkową korzyścią jest minimalizacja śladu węglowego (carbon foot). Używając wyprodukowanego z odpadu kartonowego materiału wypełniającego, zamiast innych wypełniaczy, nie wprowadzamy do środowiska tworzyw sztucznych, takich jak plastik i folia, styropian, poliester.

Nacinarka do kartonów ProfiPack HSM 18

Ergonomia i bezpieczeństwo pracy nacinarek do kartonów Profipack HSM

Urządzenia produkujące wypełniacze ProfiPack HSM są bezpieczne i bardzo proste w obsłudze. Działają w systemie Plug & Play, czyli nie wymagają instalacji, ani dodatkowej konfiguracji, by pracować. Wystarczy podłączyć do prądu.* W widocznym miejscu umiejscowiony jest „czerwony grzybek”, czyli wyłącznik awaryjny. W razie potrzeby natychmiastowo blokuje urządzenie. Jest to bardzo skuteczne i intuicyjne rozwiązanie.

Mobilna nacinarka do kartonu HSM ProfiPack P425 jest przystosowana do wygodnej pracy stojącej. Podczas nacinania nie trzeba się schylać, dzięki czemu można pracować dłuższy czas, nie ryzykując dolegliwości ze strony kręgosłupa. Zastosowany cyfrowy silnik pracuje bardzo cicho. Do pracy nie potrzebujemy używać nauszników i nie ryzykujemy problemów ze słuchem operatora.

*dotyczy urządzeń zasilanych prądem 230V. Urządzenia ProfiPack zasilane prądem o napięciu 400V wymagają instalacji oraz przeszkolenia użytkowników przez serwis, zgodnie z wymogami BHP

FAQ

1. co można ciąć przy pomocy urządzenia do produkcji wypełniaczy?

Maszyna do produkcji wypełniaczy przeznaczona jest tylko do nacinania kartonów. Nie należy ciąć papieru, folii i plastiku, ponieważ te materiały mogą uszkodzić urządzenie.

2. jak zadbać o długą żywotność nacinarki do kartonu?

Aby urządzenie działało długo i bezawaryjnie należy unikać cięcia dużych zszywek i folii. Zarówno stretch, jak i pakowej.

3. jak łatwo uniknąć cięcia folii?

Aby uniknąć cięcia folii należy ją odrywać z kartonów, jeśli jest taka możliwość. Drugie rozwiązanie, to wykorzystanie noża odcinającego nadmiar kartonu. Wszystkie typy nacinarek do kartonu HSM, mają wbudowany taki nóż. Znajduje się po lewej stronie nacinarki. Tak wkładamy karton, aby nóż odciął fragment kartonu z folią.

4. jak dopasować wypełniacz do kartonu, który ma wypełniać?

Za pomocą noża i miarki wbudowanych w urządzeniu do produkcji wypełniaczy kartonowych możemy dopasować wypełniacz do odpowiedniego rozmiaru, tak aby pasował do pudełka, który wykorzystamy do wysyłki.

5. od czego zależy ilość pyłu powstającego przy cięciu?

Ilość pyłu powstającego przy cięciu zależy przede wszystkim od jakości kartonu, który niszczymy. Dla wymagających klientów, których paczki nie mogą mieć śladów pyłu, polecamy nacinarkę do kartonu z systemem odpylania. To rozwiązanie będzie miało szczególne znaczenie dla wysyłek artykułów spożywczych, wyrobów medycznych i kosmetyków.

6. jak szybko zwraca się zakup?

Oszczędności wynikające z używania urządzeń do produkcji wypełniaczy ProfiPack HSM generowane są na dwa sposoby. Unikamy kosztów dzierżawy i zakupu materiałów eksploatacyjnych tradycyjnych urządzeń produkujących wypełniacze. A dodatkowo oszczędzamy na opłatach związanych z BDO.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!

    Podobne prace

    Rozwój i przyszłość coworkingu

    Druk w procesie transformacji cyfrowej

    UniFlow Online nowatorskie na rynku rozwiązanie chmurowe do zarządzania drukiem w Twojej firmie