Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM

Jeśli prowadzisz magazyn lub posiadasz firmę wysyłkową, zmagasz się zapewne z dwoma problemami. Co zrobić z zużytymi kartonami, które zalegają i zajmują miejsce? Druga kwestia dotyczy zakupu lub produkcji odpowiednich wypełniaczy do zabezpieczania wysyłek.

Kłopot z utylizacją kartonu

Wraz ze zmianą przepisów dotyczącą utylizacji surowców, karton stał się kłopotliwym odpadem. Wcześniej można było go sprzedać w punktach skupu. Obecnie jest to nieopłacalne i zbierający oraz przetwarzający karton nie chcą odbierać zużytego kartonu nawet za darmo. Co więcej, koszt jego utylizacji za 15 m sześciennych wynosi nawet 300 zł. Do tego dochodzi prowadzenie ewidencji i raportowanie zgodnie z normami BDO. Podsumowując, rośnie nam biurokracja i koszty składowania oraz utylizacji. Tracimy czas i sporo miejsca w magazynie.
Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 37

Wzrost zakupów w sieci i rozwój handlu
e-commerce

Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 38
Robimy coraz więcej zakupów w sieci. Większość użytkowników odkryła jakie to szybkie i wygodne rozwiązanie. Nietrafione zakupy łatwo zwrócić, zatem chętniej korzystamy ze sklepów online. Firmy kurierskie i magazyny wysyłkowe mają za to więcej pracy. W związku ze wzrostem ilości wysyłek, magazyny potrzebują więcej produktów oraz dużo wypełniaczy, które zabezpieczają i chronią zawartość przesyłek. Wiąże się to z dużą ilością kartonów i potrzebą zakupu lub produkcji wypełniaczy. Jakość materiału wypełniającego również jest istotna. Powinien przede wszystkim chronić zawartość paczek, ale jego wygląd i estetyka ma niemały wpływ na postrzeganie sklepu internetowego przez klienta.

Wypełniacze — jakie są dostępne rozwiązania?

Na rynku mamy dostępne różnego rodzaju urządzenia do wytwarzania wypełniaczy powietrznych takich jak poduszki czy maty z powietrzem. Oprócz tego możemy zakupić gotowe wypełniacze jak chrupki styropianowe, folię bąbelkową lub profile ochronne z pianki polietylenowej. Co łączy większość dostępnych rozwiązań? Przede wszystkim duże koszty oraz negatywny wpływ na środowisko. Pomijając środki na zakup lub dzierżawę urządzeń, dochodzi nam stały koszt zakupu materiałów eksploatacyjnych. Do tego zazwyczaj zajmują sporo miejsca.

Negatywny wpływ większości wypełniaczy na środowisko

Materiały eksploatacyjne również trzeba utylizować. I nie pozostają obojętne dla środowiska. Podobnie jak większość gotowych wypełniaczy. Wprowadzamy do środowiska takie tworzywa sztuczne jak plastik i folia, styropian, poliester. Wiadomo, że nie są to biodegradowalne materiały i trudno je przetworzyć. Rocznie zużywamy w kraju 3,5 mln plastiku. Aż jedna trzecia służy do produkcji opakowań.

Ekonomiczne i korzystne dla środowiska rozwiązanie

Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 39

Biorąc pod uwagę TCO (całkowity koszt użytkowania), urządzenia produkujące wypełniacze ProfiPack HSM, to znakomite rozwiązanie dla branży logistycznej. Za jednym zamachem rozwiążemy problem utylizacji kartonu i zapotrzebowania na wypełniacze. W zależności od tego, jaką ilość paczek wysyłamy dziennie, koszty zakupu nacinarki do kartonu HSM zwrócą nam się prawdopodobnie już po kilku miesiącach. Przez kolejne miesiące korzystanie z urządzeń do produkcji wypełniaczy ProfiPack przyniesie wyłącznie korzyści.

Jak działają nacinarki ProfiPack HSM?

Działanie nacinarek do kartonu ProfiPack jest bardzo proste i nie wymaga żadnego szkolenia z obsługi*. Bierzemy zużyty karton, wsuwamy w szczelinę, przycinamy go do pożądanej wielkości za pomocą miarki i formujemy za pomocą HSM ProfiPack. Cały proces zajmuje tylko kilka sekund. A wypełniacz jest gotowy do użycia. Nacięty karton jest idealnie elastyczny i rozciągliwy. Ochroni przedmioty o różnych kształtach i gabarytach. Co istotne, urządzenia HSM ProfiPack produkujące wypełniacze są ciche i zapewniają spokojną długotrwałą pracę. 

Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 40
Maty wyściełające
Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 41
Materiał wypełniająco-opakowaniowy
Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 42
Wypełnianie wolnych przestrzeni

Korzystając z nacinarki HSM ProfiPack P425, możemy w szczelinę wsunąć jednocześnie dwa lub trzy kartony. Spowoduje to, że nasz materiał będzie miał dwie lub trzy warstwy, będzie bardziej elastyczny i lepiej ochroni cięższe rzeczy. 

1 warstwa
Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 43
2 warstwy
Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 44
3 warstwy
Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 45

Dzięki zainstalowanej klapce kompresującej możemy wybrać 2 typy wypełniacza. Płaską matę wyściełającą o różnej grubości lub spulchniony materiał opakowaniowy, który działa jak folia bąbelkowa.

Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 46
Klapka podniesiona – płaska mata wyściełająca
Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 47
Klapka opuszczona – spulchniony materiał wypełniający

*dotyczy urządzeń zasilanych prądem 230V. Urządzenia ProfiPack zasilane prądem o napięciu 400V wymagają instalacji oraz przeszkolenia użytkowników przez serwis, zgodnie z wymogami BHP

HSM ProfiPack C400

HSM ProfiPack C400 to idealna nablatowa nacinarka przy wydajności od kilkunastu do kilkudziesięciu przesyłek dziennie. Możemy wkładać jedną warstwę kartonu na raz. W tym urządzeniu prędkość nacinania jest stała.

HSM ProfiPack P425

Mobilne urządzenie HSM ProfiPack P425 zapewniające dużą wydajność. Poradzi sobie z produkcją wypełniaczy dla kilkudziesięciu lub kilkuset przesyłek dziennie. Posiada wyższą szczelinę, dzięki czemu może jednocześnie nacinać do 3 warstw kartonu. Przepustowość urządzenia jest 4 razy większa w stosunku do modelu P400. Regulowana prędkość pozwala wybrać 4 tryby pracy, w zależności od potrzeb.

HSM ProfiPack P425 z adapterem do systemu odpylającego

Dodatkowo, jeśli zależy nam na zdecydowanym ograniczeniu wytwarzanego pyłu wokół urządzenia oraz w wypełniaczu podczas pracy, dostępna jest wersja urządzenia HSM ProfiPack P425 z adapterem do systemu odpylającego i odpylaczem HSM DE 1-8. Pył może powstawać szczególnie przy niskiej jakości kartonów. Odpylacz dodatkowo ochroni przestrzeń magazynową i pozwoli zaoszczędzić na kosztach sprzątania.

Jak zaoszczędzimy?

Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 51

Przede wszystkim dzięki nacinarkom HSM ProfiPack nie trzeba już wydawać pieniędzy na wypełniacze do wysyłek. Materiał wypełniający zrobimy sami za darmo ze zużytych kartonów, które mielibyśmy wyrzucić jako odpad. Niepotrzebny bezwartościowy karton zmieni się w kilka sekund w doskonale chroniący, ekologiczny materiał do wypełniania i zabezpieczania przesyłek. Oszczędzimy czas na wywóz kartonu, a przede wszystkim nie poniesiemy kosztów jego utylizacji. Działając zgodnie z przepisami BDO, unikniemy raportowania kartonu jako odpadu, znacznie ograniczając biurokrację. 

Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 52

Wysoka jakość HSM zapewni nam długotrwale użytkowanie nacinarki do kartonu. A dzięki przemyślanej konstrukcji kosztowne przeglądy okresowe nie są konieczne. Prosta, intuicyjna obsługa powoduje, że szkolenie nie będzie wymagane*. Co więcej, gdybyśmy potrzebowali interwencji ze strony serwisu, serwisanci HSM przyjadą i w ramach gwarancji naprawią urządzenie w miejscy użytkowania urządzenia. W takim przypadku nie ponosimy kosztów transportu urządzenia do serwisu.

Dodatkowo wybierając urządzenie HSM ProfiPack P425 z odpylaczem, oszczędzimy na kosztach sprzątania. Dzięki podciśnieniowemu systemowi zasysającemu pył nie zaśmiecamy magazynu, a pył powstający w trakcie cięcia kartonu, który może zostać w wypełniaczu nie brudzi przesyłek.

*dotyczy urządzeń zasilanych prądem 230V. Urządzenia ProfiPack zasilane prądem o napięciu 400V wymagają instalacji oraz przeszkolenia użytkowników przez serwis, zgodnie z wymogami BHP

Więcej przestrzeni magazynowej

Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 53

Decydując się na zakup urządzenia do produkcji wypełniaczy HSM ProfiPack, zyskujemy więcej miejsca w magazynie. Jedna nacinarka zastąpi kilka urządzeń — maszynę do prasowania kartonów i zmniejszania ich objętości, urządzenie do niszczenia kartonów oraz urządzenie do produkcji wypełniaczy. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń. Pozbywamy się zużytych kartonów, które już nie zabierają miejsca. Po zakończeniu pracy mobilne urządzenie ProfiPack P425, dzięki kółkom, jedna osoba może łatwo przestawić w dowolne miejsce.

Ochrona środowiska

Nacinarki do kartonu HSM ProfiPack są ekonomiczne i przyjazne środowisku. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również wkład w ochronę środowiska. Przetwarzamy odpad w nowy produkt. Dodatkowo większość systemów do produkcji wypełniaczy wymaga używania materiałów eksploatacyjnych, które są szkodliwe dla środowiska. Urządzenia HSM ProfiPack wystarczy tylko podłączyć do prądu. Co więcej, oszczędzimy energię poprzez używanie jednego urządzenia zamiast kilku urządzeń do składowania, prasowania oraz wywozu kartonów. Dodatkową korzyścią jest minimalizacja śladu węglowego (carbon foot). Używając wyprodukowanego z odpadu kartonowego materiału wypełniającego, zamiast innych wypełniaczy, nie wprowadzamy do środowiska tworzyw sztucznych, takich jak plastik i folia, styropian, poliester.

Urządzenia do nacinania kartonu ProfiPack HSM 54

Ergonomia i bezpieczeństwo pracy

Urządzenia produkujące wypełniacze ProfiPack HSM są bezpieczne i bardzo proste w obsłudze. Działają w systemie Plug & Play, czyli nie wymagają instalacji, ani dodatkowej konfiguracji, by pracować. Wystarczy podłączyć do prądu.* W widocznym miejscu umiejscowiony jest „czerwony grzybek”, czyli wyłącznik awaryjny. W razie potrzeby natychmiastowo blokuje urządzenie. Jest to bardzo skuteczne i intuicyjne rozwiązanie.

Nacinarka mobilna HSM ProfiPack P425 jest przystosowana do wygodnej pracy stojącej. Podczas nacinania nie trzeba się schylać, dzięki czemu można pracować dłuższy czas, nie ryzykując dolegliwości ze strony kręgosłupa. Zastosowany cyfrowy silnik pracuje bardzo cicho. Do pracy nie potrzebujemy używać nauszników i nie ryzykujemy problemów ze słuchem operatora.

*dotyczy urządzeń zasilanych prądem 230V. Urządzenia ProfiPack zasilane prądem o napięciu 400V wymagają instalacji oraz przeszkolenia użytkowników przez serwis, zgodnie z wymogami BHP

FAQ

1. co można ciąć?

Nacinarka przeznaczona jest tylko do nacinania kartonów. Nie należy ciąć papieru, folii i plastiku, ponieważ te materiały mogą uszkodzić urządzenie.

2. jak zadbać o długą żywotność urządzenia?

Aby urządzenie działało długo i bezawaryjnie należy unikać cięcia dużych zszywek i folii. Zarówno stretch, jak i pakowej.

3. jak łatwo uniknąć cięcia folii?

Aby uniknąć cięcia folii należy ją odrywać z kartonów, jeśli jest taka możliwość. Drugie rozwiązanie, to wykorzystanie noża odcinającego nadmiar kartonu. Wszystkie typy nacinarek HSM, mają wbudowany taki nóż. Znajduje się po lewej stronie nacinarki. Tak wkładamy karton, aby nóż odciął fragment kartonu z folią.

4. jak dopasować wypełniacz do kartonu, który ma wypełniać?

Za pomocą noża i miarki wbudowanych w urządzeniu możemy dopasować wypełniacz do odpowiedniego rozmiaru, tak aby pasował do pudełka, który wykorzystamy do wysyłki.

5. od czego zależy ilość pyłu powstającego przy cięciu?

Ilość pyłu powstającego przy cięciu zależy przede wszystkim od jakości kartonu, który niszczymy. Dla wymagających klientów, których paczki nie mogą mieć śladów pyłu, polecamy urządzenie z systemem odpylania. To rozwiązanie będzie miało szczególne znaczenie dla wysyłek artykułów spożywczych, wyrobów medycznych i kosmetyków.

6. jak szybko zwraca się zakup?

Oszczędności wynikające z używania urządzeń ProfiPack generowane są na dwa sposoby. Unikamy kosztów dzierżawy i zakupu materiałów eksploatacyjnych tradycyjnych urządzeń produkujących wypełniacze. A dodatkowo oszczędzamy na opłatach związanych z BDO.
Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!

    Podobne prace

    Monitor Newline Mira

    JAK TECHNOLOGIA MOŻE USPRAWNIĆ POWRÓT DO BIURA

    Prezentacja Biamp Devio