Wypełniacz do kartonów – produkuj sam dzięki urządzeniu HSM Profipack

Zależy Ci na redukcji kosztów i ochronie środowiska? Urządzenia do produkcji wypełniaczy do kartonów HSM to ekologiczne rozwiązanie dla firm z branży logistycznej, które zajmują się wysyłką towaru, kupują wypełniacze i dysponują dużą ilością zużytych kartonów. Nacinarki do kartonu HSM zapewnią perfekcyjne pakowanie w łatwy, bezpieczny sposób. Do tego przyjazny dla środowiska.

NADMIAR ZUŻYTYCH KARTONÓW I KOSZTY WYPEŁNIACZY do kartonów

Wysyłasz dużo paczek? Zastanawiasz się jak zminimalizować koszty utylizacji kartonu i zabezpieczenia wysyłek? Przedstawiamy rozwiązanie dla firm z branży logistycznej, magazynów, sklepów internetowych oraz miejsc wysyłek towaru. 

Większość sklepów internetowych oferujących produkty w różnych branżach potrzebuje gotowych wypełniaczy i kartonów, aby właściwie zabezpieczyć wysyłany asortyment. Z drugiej strony zmaga się z problemem magazynowania i utylizacji zużytych kartonów. Stare pudła zajmują cenne miejsce w magazynie i utrudniają zachowanie porządku. Pozbycie się ich nie jest łatwe i wiąże się z dodatkowymi kosztami. Istnieje rozwiązanie, które pozwoli działać w ten sposób, aby kartony, które każdego dnia pojawiają się w firmie, były ponownie wykorzystane. Zastosowanie urządzenia ProfiPack HSM zapewni dodatkowe oszczędności, zredukuje koszty zakupu wypełniaczy i zwiększy niezależność od ich dostawców. Unikniemy również opóźnień w dostawach materiału wypełniającego, które może powodować pandemia.

KORZYŚCI, KTÓRE PRZYNOSI STOSOWANIE NACINAREK PROFIPACK HSM

Jak zredukować koszty związane z przygotowaniem i zabezpieczeniem przesyłek? Wysyłany towar powinien być odpowiednio zabezpieczony. Chcemy przecież uniknąć uszkodzenia towaru w transporcie. Większość urządzeń do produkcji materiału wypełniającego wymaga dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Najczęściej stosowane wypełniacze takie jak folia bąbelkowa czy chrupki styropianowe wykonane są z nieekologicznych materiałów, które mają szkodliwy wpływ na środowisko. Bez względu na to czy produkujemy je sami, czy kupujemy od zewnętrznych firm. Czemu nie spróbować prostszego rozwiązania, które przyniesie finansowe korzyści? Zakup maszyny do produkcji wypełniaczy ProfiPack może zwrócić się już po kilku miesiącach. Wykorzystanie urządzenia przyniesie oszczędności i jednocześnie wniesie wkład w ochronę środowiska.

JAK URZĄDZENIE PROFIPACK HSM PRZYCZYNIA SIĘ DO OCHRONY ŚRODOWISKA?

Zalety urządzenia ProfiPack HSM są oczywiste. Od teraz wypełniacze i maty wyściełające mogą być produkowane we własnym zakresie. Opakowania kartonowe, które przychodzą od dostawców, nie będą już kłopotliwym i kosztownym odpadem. Zostaną poddane recyklingowi w przyjazny dla środowiska sposób, co zmniejszy znacznie ilość odpadów w firmie i zmniejszy emisję CO2. Powiększy się za to przestrzeń w magazynie. Dzięki praktycznym kółkom urządzenie można przemieszczać bez problemu w całym pomieszczeniu (model nacinarki ProfiPack P425). Z łatwością może to zrobić jedna osoba.

Dlaczego HSM ProfiPack się opłaca?

Pozbędziesz się problemu z utylizacją zbędnego, zużytego kartonu

Od kiedy zmieniły się przepisy i wprowadzono obowiązek ewidencji odpadów utylizacja kartonu stała się nieopłacalna i kłopotliwa. Koszt utylizacji może wynieść nawet około 300 PLN za 15 m3

Wyeliminujesz koszty związane z zakupem wypełniaczy

W zależności od ilości wysyłek, koszty zakupu gotowych wypełniaczy lub eksploatacja urządzeń do ich produkcji to kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych miesięcznie.

Przyczynisz się do ochrony środowiska

Zabezpieczysz przesyłki

Uniezależnisz się od dostaw wypełniaczy

 

HSM ProfiPack C400

nablatowa nacinarka

 

 • Regulacja szerokości ciętego materiału
 • Trwały panel sterujący z komunikatami LED
 • Prosta konstrukcja łatwe utrzymanie
 • Regulacja objętości materiału wyjściowego
 • Funkcja turbo zapobiega zacięciom materiału
 • Produkcja materiału w jednym szybkim cyklu
 • Wpuszczane uchwyty ułatwiają przenoszenie

HSM ProfiPack P425 

urządzenie wolnostojące

 • Regulacja szerokości ciętego materiału
 • Trwały panel sterujący z komunikatami LED
 • Prosta konstrukcja, łatwe utrzymanie
 • Większa elastyczność dzięki regulacji objętości materiału wyjściowego
 • Zintegrowana funkcja turbo zapobiega zacięciom materiału
 • Duża wydajność cięcia
 • Wysoka wydajność energetyczna
 • Kółka z hamulcem
 • Regulowana prędkość podawanego materiału
 • Wyłącznik bezpieczeństwa

ANALIZA KOSZTÓW – CENY WYPEŁNIACZY

*cena za wypełniony karton o wymiarach 30×20×15 cm

1) Flo-pak – koszt około 2 zł*

– zajmuje dużo miejsca na magazynie
– trudny do recyklingu, zazwyczaj ląduje w śmieciach

Miesięczny koszt przy wysyłaniu 50 paczek dziennie: 2100 zł
Profipack C400 zwróci się już po 3 miesiącach użytkowania.

2) Poduszki z powietrzem – koszt około 1,75*

– nie są uniwersalne, nie można ich stosować do wszystkich towarów
– nadmuchane zajmują dużo miejsca

Miesięczny koszt przy wysyłaniu 50 paczek dziennie: 1840 zł
Profipack C400 zwróci się już po 3 miesiącach użytkowania.

3) Folia bąbelkowa – koszt około 1 zł*

– dobrze chroni, ale zajmuje dużo miejsca
– trudna do recyklingu, zazwyczaj ląduje w śmieciach

Miesięczny koszt przy wysyłaniu 50 paczek dziennie: 1050 zł
Profipack C400 zwróci się już po 5 miesiącach użytkowania.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Produkcja wypełniaczy przy pomocy urządzeń do nacinania kartonu HSM ProfiPack jest bardzo prosta. Przykładamy pudełko, w którym wyślemy przesyłkę do podziałki formatów na urządzeniu i ustawiamy miarkę tak, aby uzyskać odpowiednią wielkość. Wkładamy zużyty karton w szczelinę i po chwili uzyskujemy gotowy do użycia wypełniacz do paczek.

Istnieje wiele rodzajów wypełniaczy, takich jak folie bąbelkowe czy maty z powietrzem. Większość zamówimy bez problemu w sklepach internetowych. Jak zrobić wypełniacze do paczek własnoręcznie, w dodatku bez szkody dla środowiska? Proponujemy ekologiczne rozwiązanie, jakim jest zakup urządzenia do produkcji wypełniaczy ProfiPack HSM. Nie tylko pozbędziemy się zużytych kartonów, ale wyprodukujemy z nich idealne wypełnienie naszych przesyłek.
Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola