Średnia sala konferencyjna – monitor

NOWOCZESNA – FUNKCJONALNA – ATRAKCYJNA WIZUALNIE – PRZYJAZNA W OBSŁUDZE

1) Wyświetlanie – wielkoformatowy monitor interaktywny 86 cali

W średniej wielkości sali konferencyjnej obraz musi być widoczny dla większej grupy uczestników.  Rekomendujemy wysokiej klasy interaktywny monitor o przekątnej 86 cali, serii TR3BF, globalnej marki LG. Monitor ten charakteryzuje się obrazem w wysokim standardzie rozdzielczości UHD a zastosowana matryca IPS odpowiada za doskonałe i żywe odwzorowanie barw i szerokie kąty widzenia. Seria TR3BF wykorzystuje przeglądarkę Chrome, która jest wbudowana w system Android, dzięki czemu użytkownik może wygodnie przeglądać Internet bez łączenia się z zewnętrznym komputerem. Również wbudowane gniazdo OPS, pozwala umieścić komputer, celem korzystania z bardziej rozbudowanych funkcji, bez konieczności podłączania zewnętrznej jednostki. Nowoczesna technologia dotykowa pozwala jednocześnie używać do 20 punktów multi-touch i 10 punktów pisania, a także stosować 2 rodzaje rysików jednocześnie, zapewniając realistyczne wrażenia z pisania jak na tablicy. Monitor LG TR3BF zapewnia wielokierunkową komunikację, funkcje ścierania notatek dłonią, udostępniania ekranu innym uczestnikom, co usprawni efektywność pracy uczestników podczas spotkania.

2) System do wideokonferencji – kamera + zestaw głośnomówiący + aplikacja

Kolejnym elementem prezentowanego rozwiązania jest system wideokonferencyjny do komunikacji na odległość. W jego skład wchodzi kamera, zestaw głośnomówiący i aplikacja.  Co istotne, system wideokonferencyjny jest komplementarny z rekomendowanym monitorem, ponieważ aplikacja chmurowa w postaci oprogramowania Vidyo zainstalowana będzie na komputerze OPS. Oprogramowanie oraz zestaw wideokonferencyjny Aver VC520+ umożliwią współpracę między oddziałami. Odległość nie ma już znaczenia. Dodatkowo ze względu na wielkość sali na stole znajdzie się również dodatkowy mikrofon, obejmujący swoim zakresem 360 stopni z otoczenia. Sama kamera w zestawie VC520+ posiada 18-krotny zoom, 10 domyślnych ustawień (tzw. presetów) oraz standard rozdzielczości Full HD. Powyższy zestaw nie wymaga niczego więcej, by móc rozpocząć efektywną współpracę czy też łatwo i w intuicyjny sposób przeprowadzić wideokonferencję. 

3) Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku – szybko i bezproblemowo

Technologie w nowoczesnych salach konferencyjnych powinny ułatwiać komunikację pomiędzy użytkownikami w trakcie spotkania, którzy będą chcieli udostępnić zasoby czy szybko zaprezentować coś innym, korzystając np. z materiałów na swoim laptopie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie zestawu do bezprzewodowego udostępniania obrazu i dźwięku marki Vivitek NovoPro (moduł niewidoczny, ukryty za monitorem) oraz modułów LauncherOne bądź też w przypadku polityki firmy, która wymaga zablokowania portów USB, modułów LauncherPlus. Są to małe dongle (buttony) możliwe do podłączenia, bez instalacji, do gniazda USB w laptopach. Jeden klik pozwoli każdemu użytkownikowi momentalnie wyświetlić zasoby (obraz, dźwięk) z własnego laptopa na dużym monitorze.  Udostępnianie obrazu i dźwięku przez większą ilość uczestników spotkania? To też nie problem. Funkcja moderatora pozwoli Ci decydować o tym, kto w danym momencie ma wyświetlać swoje treści na całym monitorze bądź też w jego wyznaczonej części. Dodatkowo uczestnicy spotkania będą mieć możliwość komentowania i współpracy w czasie rzeczywistym oraz wzajemnego przesyłania plików.

4) Akcesoria, elementy uzupełniające przestrzeń, prosta rezerwacja

Całość instalacji AV w sali konferencyjnej może być wsparta osadzeniem w stole konferencyjnym przyłączy renomowanej marki Kramer: RTBUS-21. Jest to niemalże standard w każdej nowo projektowanej sali konferencyjnej. Przyłącza sygnałowe czy zasileniowe muszą być dostępne pod ręką, dla wygody użytkownika, co jest dużo bardziej komfortowe niż gniazda w ścianach czy w podłodze.

Całości rozwiązania dopełnia uchwyt do monitora interaktywnego marki B-Tech, który zapewni bezpieczne i stabilne mocowanie na lata. Ciekawym produktem w nowoczesnej sali konferencyjnej może być ładowarka indukcyjna. Rekomendujemy Kramer KWC-1. Telefon nie posiada funkcji ładowania indukcyjnego? Wystarczy dedykowany dongiel. Podłącz go na wejście ładujące telefonu i ciesz się brakiem okablowania i indukcyjnym ładowaniem.  

Warto też usprawnić zarządzanie salą lub salami konferencyjnymi. Najprostszym, atrakcyjnym cenowo i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem jakie rekomendujemy jest urządzenie Joan6. Dzięki wbudowanej baterii i obsłudze Wi-Fi rozwiązanie jest całkowicie bezprzewodowe, energooszczędne i nie wymaga ingerencji w strukturę ściany, ponieważ montowane jest na magnes. Joan6 nie wymaga prowadzenia instalacji elektrycznej i gniazdka LAN. Gdy urządzenia będą wymagały naładowania administrator zostanie poinformowany wiadomością mailową. Bateria starcza na kilka miesięcy. Rezerwacja sali może odbywać się przy użyciu programu lub kalendarza (Outlook i inne) albo bezpośrednio przy dotykowym panelu.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!




* wymagane pola

Podobne wpisy