Poly Studio X30 w zestawie z Poly Trio 8500

Polycom już od pewnego czasu pokazuje coraz mniejsze zestawy wideo konferencyjne. Oprócz tradycyjnych mostków wideo konferencyjnych pojawiły się zestawy w formie Soundbarów. Do niedawna rodzina ta zawierała jedynie jeden model będący urządzeniem podłączanym do naszego komputera za pomocą kabla USB. Od niedawna pojawiły się również zestawy X30 oraz X50, które pozwalają na zalogowanie się do konta Teams bezpośrednio na nich.

Soundbar jako najprostsze rozwiazanie do wideokonferencji

Forma soundbaru jest bardzo znana w temacie kina domowego. W biurach dopiero startuje natomiast już stała się jednym z popularniejszych rozwiązań. Jest prosta w instalacji i skutecznie sprawdza się w mniejszych salach konferencyjnych. Przewarzajycąch w nowoczesnych biurach.

Tego typu urządzenia zwierają głośniki, mikrofony oraz kamerę. Jednym słowem wszystko co jest nam niezbędne do przeprowadzenia spotkania zdalnie. Polycom zaproponował dodatkowo możliwość zalogowania takiego urządzenia do Microsoft Teams czy Zoom.

Dzięki takiej integracji nasza sala konferencyjna nie wymaga komputera do przeprowadzenia rozmowy konferencyjnej.

Nadajemy sali konto, logujemy się do niego. Przy tworzeniu spotkania zapraszamy ją jako kolejnego uczestnika. Tym samym rezerwujemy ją na czas spotkania. Dzięki temu wchodząc do salki „wdzwaniamy” się w spotkanie jednym kliknięciem.

Standardowo przy zestawach Poly Studio X30 oraz X50 otrzymujemy monitor dotykowy jako panel sterowania. Podłączamy go po IP do Soundbaru za pomocą skrętki. Nie musimy dzięki temu ciągnąć dodatkowych kabli. Wystarczą prawdopodobnie istniejącej już w sali przyłącza internetowe.

Zestawy Poly Studio X30 oraz X50 pozwalają również na obsługę za pomocą ekranów dotykowych. Jeśli nasza sala jest wyposażona w taki monitor będziemy mogli bezpośrednio z jego poziomu sterować wideokonferencją.

Testy, Poly X30

Jak zawsze staramy się przetestować urządzenia, które proponujemy naszym klientom. Dzięki współpracy z krakowskim dystrybutorem rozwiązań Poly firmą Veracomp mieliśmy możliwość podpiąć zestaw w swojej sali konferencyjnej.

Testy przebiegły bardzo pozytywnie. Zalogowaliśmy Studio X30 do konta Microsoft Teams. Wymagało to restartu urządzenia i przełączenia w tryb Teams, zestaw umożliwia również połączenia IP H323, natomiast wszystko poszło gładko i bez problemów.

Dzięki dołączonemu do zestawu ekranowi dotykowemu sterownie wideo konferencją jest proste i nie wymaga każdorazowego podchodzenia do monitora.

Jeśli Poly Studio X30 to za mało

Przetestowaliśmy również rozwiazanie umożliwiające rozbudowę możliwości Studio X30. Podpięliśmy do niego Poly Trio 8500. Jest to telefon konferencyjny mogący pracować w trybie kontrolera do Poly Studio X30.

Trio 8500 łączy się z Studio X30 sieciowo i jest zasilane za pomocą PoE. Dzięki temu nie musimy się martwić o dodatkowe okablowanie. Na nasz stół konferencyjny wychodzi jedynie jeden kabel RJ45.

Podłączany jest od dołu urządzenia więc staje się praktycznie nie widoczny na naszym stole.

Co daje nam taka rozbudowa? Przede wszystkim pozwala na zwiększenie zasięgu mikrofonów całego zestawu. Trio ma wbudowane mikrofony o większym zasięgu niż Studio a dodatkowo zbliżają się one do uczestników spotkania. Przenosimy je z obszaru monitora na stół konferencyjny.

Trio ma również wbudowane głośniki więc możemy je również przenieść na stół konferencyjny.

Jeśli mikrofony w Trio nie będą wystarczające do danej sali zestaw możemy rozbudować o kolejne dwa mikrofony blatowe podłączane bezpośrednio do Trio 8500.

Cały układa urządzeń sterowany jest z poziomu przeglądarki internetowej. Tam parujemy Trio ze Studio. Tam decydujemy z których chcemy skorzystać głośników.

Cały zestaw pozwala na obsłużenie całkiem sporej sali konferencyjnej bez kompromisów w kwestii jakości dźwięku zarówno po naszej stronie jak i po drugiej.

Podsumowanie

Soundbary do wideokonferencji stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak za sprawą prostoty instalacji i skuteczności takiego rozwiązania.

Systemy Poly pozwalają na dobranie urządzenia do każdej wielkości sali konferencyjnej ujednolicając tym samy sposób obsługi a tym samym ułatwiając prace pracownikom oraz działowi IT.

Jeśli potrzebujesz podobnego rozwiązania, skontaktuj się z nami. Dobierzemy odpowiedni zestaw, przetestujemy go w Twoim biurze oraz dostarczymy gotowe działające rozwiazanie.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola

Podobne prace

Umów się na bezpłatny audyt druku

Uzyskaj darmową wycenę projektu

Wyposażenie sali konferencyjnej co musisz wiedzieć

Wyposażenie sali konferencyjnej – co musisz wiedzieć?