Biuro Igepa w Krakowie

Biuro Igepa w Krakowie

Pierwsze wykonane wizje lokalne przeprowadziliśmy już na etapie budowy…

Kompleksowe wyposażenie krakowskiego biura Igepy w bezprzewodowy system wideokonferencyjny oparty na Barco ClikShare.

Wyposażenie biura Igepy w Krakowie

Biuro oraz sale konferencyjne zostały wyposażone przez naszą firmę od A-Z. Począwszy od mebli, przez systemy audiowizualne skończywszy na dostarczeniu niszczarek oraz artykułów biurowych.

Dzięki pełnej współpracy naszych działów klient w sposób szybki i bez zbędnych problemów komunikacyjnych wyposażył swoje biuro w sposób nowoczesny oraz funkcjonalny.

Wewnętrzne ustalenia oraz współpraca między działami oszczędziła czas klienta oraz koszty całej operacji.

Założenia systemu

Pierwsze wykonane wizje lokalne przeprowadziliśmy już na etapie budowy. Dzięki temu ustaliliśmy z klientem potrzebne okablowanie oraz finalną funkcjonalność sal konferencyjnych. Wtedy klient zdecydował się na rozbudowę planowanego systemu o rozwiązania wideokonferencyjne. 

Przez wzgląd na mobilność stołów postawiliśmy na rozwiązania całkowicie bezprzewodowe. W związku z regularną wymianą laptopów na nowe, nowoczesne rozwiązanie Barco ClickShare oparte o USB-C okazało się idealne.

Wszystkie sale konferencyjne zostały wyposażone w monitory. Takie rozwiązanie zdecydowanie uprościło instalację oraz pozwoliło na zachowanie widoków wysoko położonego biura. Monitory nie wymagają zaciemniania pomieszczenia roletami. 

Składowe systemu

Po ustaleniach z klientem oraz weryfikacji możliwości na budowie, przystąpiliśmy do projektowania systemu.  

Postawiliśmy na prostotę jaką dało nam rozwiązanie Barco ClickShare CX30. Dzięki niemu użytkownicy za pomocą jednego buttona podłączonego za pomocą USB-C mogą wyświetlić bezprzewodowo obraz ze swojego laptopa, jak i skorzystać z systemu wideo konferencyjnego. System jest bardzo elastyczny, ponieważ bez konieczności instalacji jakiegokolwiek oprogramowania działa zarówno z komputerami PC jak i Mac. Ten aspekt był szczególnie istotny dla działu IT.  

Za rozwiązanie wideokonferencyjne odpowiadają soundbary Logitech MeetUP. Oferują bardzo dobrą jakość dźwięku oraz obrazu, bez konieczności tworzenia skomplikowanej instalacji. Dzięki kadrowaniu grupy osób za pomocą regulacji optycznej obraz jest zawsze dobrej jakości oraz w odpowiednim kadrze. Nawet jeśli w trakcie spotkania zmieni się ilość osób.  

Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialne są monitory Samsung z serii QBR. Oferują doskonały obraz w jakości 4K oraz szerokie możliwości konfiguracji.  

Każda sala otrzymała inny wymiar monitora dopasowany do jej wielkości. Zastosowaliśmy panele od 55 do 75”.  

Funkcjonowanie systemu

Dzięki możliwościom konfiguracji i personalizacji urządzeń Barco oraz Samsung, rozwiązanie pomimo braku zewnętrznego systemu sterowania jest w pełni zautomatyzowane i nie wymaga do obsługi pilotów.  

Do systemu Barco ClickShare wgraliśmy ekran powitalny z logotypem klienta oraz kontaktem do naszej firmy. Taka forma pozwala szybko i bez problemów zgłaszać ewentualne awarie.  

System wygasza się przy braku aktywności, po podpięciu buttona lub połączeniu przez aplikację całość ożywa. Uruchamia się system Barco, co wybudza monitor.  

Monitory Samsung z Serii QBR pozwalają na ukrycie elementów menu, dzięki czemu użytkownicy nawet przez moment nie widzą wprawiających w niepokój plansz o braku sygnału, które mogą wzbudzać niepokój o działanie systemu.

System po prostu działa i nie wymaga skomplikowanych szkoleń czy instrukcji.  

Wdrożenie, instalacja

Nasza firma zainstalowała całe rozwiązanie jeszcze na etapie prac budowlano wykończeniowych.  Współpraca między działami ograniczyła ilość pracy związanej z organizacją po stronie klienta do minimum. 

Więcej zdjęć realizacji można zobaczyć na stronie działu meblowego:

https://meble.lobos.pl/projekty-i-realizacje/realizacje/igepa-polska

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola