Wyposażenie salonu BGM

Wyposażenie salonu BGM

Podstawowym elementem systemu jest zdalne zarządzanie treściami na monitorach…

Firma BGM jest sprzedawcą bram, drzwi, ogrodzeń, stolarki oraz automatyki do bram i szlabanów. Posiadają swój salon sprzedaży w Nowym Sączu. Jest to miejsce, w którym Klienci mogą zobaczyć na żywo oferowane przez BGM produkty. Inwestor zgłosił się do nas z prośbą o rozbudowanie salonu o monitory Digital Signage oraz nagłośnienie.

SYSTEM WEBOS

Ważnym elementem systemu miało być zarządzania treściami jakie są wyświetlane na monitorach. Dla Klienta istotne było to, aby można było zaplanować wyświetlanie treści z wyprzedzeniem oraz w sposób zdalny, nie wymagający interakcji z samymi monitorami.

Zaproponowaliśmy profesjonalne monitory firmy LG w formacie 55” model z serii UL3G. Dobór sprzętu podyktowały przede wszystkim jasna matryca o wysokiej rozdzielczości 4K oraz wbudowany odtwarzacz treści oparty na systemie webOS.

Dzięki monitorom z wbudowanym playerem digital signage, system zarządzania treścią wymagał jedynie wpięcia monitorów do sieć LAN oraz zainstalowania na jednym z komputerów dedykowanego oprogramowania SuperSign CMS.

Praca systemu

Monitory zostały ustawione w taki sposób, aby automatycznie uruchamiały się w godzinach pracy salonu sprzedaży. Dodatkowo dzięki funkcji failover oraz wgraniu logo klienta, monitory nigdy nie pozostają czarne w godzinach pracy salonu, nawet w momencie gdy nie zostanie zaplanowane wyświetlanie treści reklamowych. Automatyzacja uruchamiania oraz wygaszania monitorów połączona z harmonogramem wyświetlania treści, pozawala na całkowicie automatyczne funkcjonowanie systemu.

Treścią wyświetlaną na monitorach możemy zarządzać w łatwy sposób, dzięki dedykowanemu oprogramowaniu LG SuperSign CMS. Oprogramowanie zostało zainstalowane na jednym z komputerów w firmie.

dodatkowe funkcje systemu

Dodatkową funkcją jaką pełnią monitory jest podgląd dla Klientów. Dzięki umieszczeniu monitorów nad stanowiskami sprzedaży, w czasie przygotowywania oferty pracownicy mogą wyświetlić obraz ze swoich komputerów na monitorach, dając tym samym czytelny podgląda oferty i konfiguracji dla Klientów salonu. Łączność jest możliwa zarówno dzięki kablom HDMI jak i bezprzewodowo, przy wykorzystaniu standardu Miracast.

Nasza firma zadbała również o odpowiedni nastrój w salonie sprzedaży firmy BGM. Dzięki nagłośnieniu opartemu na urządzeniach marki Biamp, w salonie nigdy nie panuje ponura cisza. Użycie wzmacniacza miksującego z serii MA, nagłośnienie jest proste i wygodne w obsłudze. Urządzenia z tej serii cechuje takie rozmieszczenie pokręteł sterowania, że istotne dla użytkownika regulacje znajdują się w czytelnie opisanych miejscach z przodu obudowy, a bardziej zaawansowane konfiguracje znajdują się na jej tylnej części. Taki układ sprawia, że użytkowanie systemu jest proste i czytelne.

Dziękujemy firmie BGM za zaufanie i zapraszamy do odwiedzenia ich siedziby w Nowym Sączu przy ulicy Tarnowskiej 148.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola