Nadleśnictwo w Gorlicach

Wyposażenie audio wizualne Sali konferencyjnej dla Nadleśnictwa w Gorlicach.

Każda instytucja potrzebuje odpowiedniego miejsca spotkań

Bez względu na rodzaj działalności czasami potrzebujemy spotkać się w większej grupie osób. Chcemy, aby takie spotkania przebiegały w sposób bez problemowy oraz skuteczny. Zadaniem sprzętu audio wideo jest zapewnienie warunków dla tak przebiegających dyskusji. Chcemy, aby urządzenia zeszły na drugi plan, stały się integralną częścią spotkania, nie dominowały poprzez skomplikowane uruchamianie czy problemami techniczne.       

W Nadleśnictwie w Gorlicach zaproponowaliśmy system zapewniający taką funkcjonalność i działanie. Oparliśmy się o urządzenia firm Epson, Audac, BenQ oraz Atlona.

Projektor Epson EB-G7400U jako serce systemu

Najważniejszym urządzeniem w systemie AV jest projektor, to on jest odpowiedzialny za wyświetlany obraz, jego jasność, kolory oraz czytelność dla uczestników spotkania. Zastosowany projektor Epson cechuje wysoka jasność 5.500 lumenów zapewniająca jasny i kontrastowy obraz nawet bez zaciemniania Sali.

Dodatkowo technologia 3LCD w jakiej pracuje projektor Epson przyczynia się to do doskonałego odwzorowania kolorów na ekranie. Obraz jest żywy a wyświetlone kolory wierne tym widocznym na ekranie laptopa.

Całość dopełnia profesjonalny ekran projekcyjny Adeo. Ekran posiada napinacze dzięki czemu jego powierzchnia zawsze jest doskonale gładka. Nie posiada zagięć na krawędziach obrazu.

Wygoda użytkownika przede wszystkim

Sala konferencyjna w Gorlickim oddziale Nadleśnictwa cechuje się dużym stołem w układzie okręgu. Powoduje to problem z określeniem w jakim miejscu użytkownik powinien podłączać swojego laptopa, aby było to wygodne.

Rozwiązaniem tego problemu okazał się system bezprzewodowej transmisji obrazu BenQ InstaShow. Dzięki niemu nie musimy się martwić o to w jakim miejscu usiądzie osoba, która chce prezentować treści z komputera.

Bez względu na miejsce w jakim siedzi wpina do swojego laptopa „button” Benq i jednym kliknięciem wyświetla obraz ze swojego laptopa na ekranie. Zestaw posiada dwa „buttony” dzięki czemu możemy swobodnie przełączać się obrazem między prelegentami. Taki system pozwolił w znaczący sposób ułatwić pracę uczestnikom spotkań.

Przygotowaliśmy również przyłącze kablowe, zrealizowane za pomocą technologii HDbaseT oraz urządzeń Atlona. HDbaseT pozwala na przesłanie obrazu na dużą odległość za pomocą typowego kabla UTP. Takie połączenie pozwala na odległości zdecydowanie większe niż typowy kabel HDMI zachowując jakoś sygnału oraz pewność połączenia.

Żadna sala konferencyjna nie obędzie się bez odpowiedniego nagłośnienia

Prezentacja często wiąże się z odtwarzaniem materiałów zawierających dźwięk. Wtedy pojawia się konieczność wyposażenia sali w odpowiednie nagłośnienie. W tym przypadku zastosowaliśmy urządzenia firmy Audac. System składa się z sześciu głośników ściennych ATE06B, które dzięki swojej minimalistycznej formie wpisały się w wygląd całej sali. Głośniki napędza zestaw miksera Audac PRE116 oraz wzmacniacz Audac CAP224. Nagłośnieni służy również do uporządkowania dyskusji. Zastosowaliśmy system dyskusyjny firmy Relacart. Każdy z uczestników spotkania ma do swojej dyspozycji pulpit z mikrofonem na gęsiej szyi. Dzięki ustawieniom systemu można dopasować system do indywidualnych potrzeb uczestników. System może działać w różnych trybach:

  1. automatyczny (z ograniczeniem czasowym) – pozwala na tylko jeden aktywny mikrofon jednocześnie, a dodatkowo ustalenie maksymalnego czasu wypowiedzi; gdy ten zostanie przekroczony, sygnał zostanie zastąpiony przez następny w kolejce mikrofon
  2. FIFO – pozwala uczestnikom odbierać głos osobie, która jest aktywna najdłużej. Definiujemy maksymalną liczbę mówców (od jednego do czterech)
  3. tryb żądania (request) – chęć wypowiedzi zostaje zgłoszona osobie prowadzącej, która udziela (lub nie) głosu
  4. vox – mikrofony aktywowane są głosem, bez użycia przycisków

Dzięki zastosowaniu systemy dyskusyjnego każde spotkanie przebiega w sposób uporządkowany i przejrzysty.

Podsumowanie

Cały system audiowizualny w sali konferencyjnej został zaprojektowany oraz wykonany przez naszą firmę. Projekt został „uszyty” na miarę potrzeb uczestników spotkania, dzięki niemu spotkania przebiegają w sposób sprawny i komfortowy. Obiekt Nadleśnictwa w Gorlicach został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w” do czego system audio wizualny zaproponowany przez naszą firmę również się przyczynił. Współpraca z naszą firmą została doceniona przez nadleśnictwo co zostało potwierdzone bardzo pozytywnymi referencjami jakie nam wystawiono. 

Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola

Podobne wpisy