Projektor Epson Light Scene EV100

Projektor Epson Light Scene EV100

Budowa projektora Epson EV100 Light Scene otwiera zupełnie nowe możliwości instalacyjne…

Projektor, przecież wiem jak wyglada

Projektory już od dłuższego czasu mają bardzo podobną budowę. Jeśli zapytamy kogoś jak wygląda projektor, większość osób opisze go jako urządzenie o kształcie zbliżonym do pudełka z obiektywem na froncie oraz kilkoma złączami z tyłu lub z boku obudowy.
W zdecydowanej większości miejsc gdzie wykorzystywana jest projekcja, taki kształt doskonale się sprawdza. Umożliwia łatwe zainstalowanie urządzenia do sufitu czy postawienie go na stole. W bardziej zaawansowanych scenariuszach możemy wykorzystać specjalne klatki, które pozwolą nam bardziej swobodnie operować sposobem instalacji urządzenia.

Nowe podejście firmy Epson do budowy projektora

Firma Epson w zeszłym roku pokazała urządzenie zupełnie nie pasujące do archetypu typowego projektora. Projektor EV100 Light Scene cechuje budowa bardziej zbliżona do reflektora scenicznego niż projektora. W zasadzie możemy wyróżnić dwie jego części. Podstawę oraz cześć zawierająca elektronikę, obiektyw oraz źródło światła. Obie części połączono ze sobą przegubem kulowym, pozwalając tym samym na dowolne ułożenie obu elementów względem siebie.
Budowa projektora Epson EV100 Light Scene otwiera zupełnie nowe możliwości instalacyjne. Dzięki temu, że projektor może zostać łatwo zainstalowany na szynach oświetleniowych czy ażurowych konstrukcjach sufitów podwieszanych, doskonale sprawdza się w przestrzeniach sklepowych czy wystawowych. Pozwala osiągnąć efekt do tej pory zarezerwowany dla dużych i bardzo kosztownych instalacji. W tym przypadku klient odwiedzający sklep widzi tylko i wyłącznie obraz z projektora. Samo urządzenie wpisuje się w estetykę każdego sufitu w sklepie czy galerii, tym samym ginąc dla oka klienta.

Obraz prezentowany przez projekt wcale nie musi być prostokątny

Dzięki funkcji maski możemy wyświetlać obraz o dowolnym kształcie. Począwszy od okręgów, elips czy kwadratów o miękkich krawędziach, a skończywszy na filmie wyciętym w kształt logotypu sklepu, w którym znajduje się projektor. Barierą w tym wypadku jest tylko wyobraźnia działu marketingu, ponieważ na projektor możemy wgrywać dowolne kształty masek.
Taki sposób prezentacji treści będzie zdecydowanie lepiej zauważany przez odwiedzających, niż popularne prostokątne monitory. Nieoczywisty kształt w połączeniu z urządzeniem „ukrytym” dla oka widza, przełoży się na lepsze wyniki każdej kampanii reklamowej.

Wszystkie kampanie reklamowe mają jedna cechę wspólną, nie trwają wiecznie

Nie trzeba być doświadczonym marketingowcem, żeby wiedzieć, że każda kampania ma swoją datę końcową. Zawsze następuje moment, w którym pojawia się potrzeba zmiany. W przypadku dużych urządzeń jesteśmy bardzo ograniczeni możliwościami ich przeniesienia. Zmieniamy wtedy tylko wyświetlaną treść, co nie zawsze może zostać zauważone przez odwiedzających.
W przypadku projektów Epson Light Scene EV100 możemy bardzo łatwo przewiesić urządzenie, zmienić wyświetlany materiał oraz jego kształt tworząc tym samym zupełnie nowe wrażenie dla klienta. Dodatkowo przy przenoszeniu urządzenia musimy zadbać jedynie o dostęp do prądu. Projektor ma wbudowany player didigtal signage dzięki czemu sam odtwarza potrzebne treści z karty SD.

Jak to wszystko działa?

Projektor Epson Light Scene EV100 nie powstałby bez laserowego źródła światła, jakie opracowała firma Epson. Laser pozwala na osiągniecie jasnego oraz bardzo kontrastowego obrazu bez zwiększania obudowy oraz wprowadzania zaawansowanego chłodzenia.
Dodatkową nieocenioną zaletą laserowego źródła światła jest jego żywotność. Tak istotna dla zastosowań retailowych, gdzie urządzenia nierzadko pracują po 10-12 godzin dziennie. Epson zapewnia 12000h gwarancji na urządzenie, co pozwala na spokojne kalkulowanie zwrotu z inwestycji, bez obawy o niespodziewane koszty w trakcie eksploatacji.
Za samo wyświetlanie obrazu odpowiedzialna jest technologia 3LCD, zapewniająca żywe i odwzorowane kolory prezentowanej treści.

Do czego i gdzie?

Projektory Epson LightScene EV100 doskonale sprawdziły się u naszego klienta, którym jest IKEA. Jako pierwszy w to rozwiązanie zainwestował sklep z Krakowa, gdzie serdecznie zapraszamy do poszukiwań. Często dużo łatwiej znaleźć obraz z projektora, niż same urządzenia.
Nasza realizacja została doceniona globalnie przez firmę Epson i już niedługo pojawi się film, zrealizowany z ich pomocą, prezentujący całe wdrożenie.

Sprawdź także: Czym jest system Digital Signage?

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola