System Biamp w CANPACK w Krakowie

System Biamp w CANPACK w Krakowie

Nowoczesne biuro z elastycznym systemem audiowizualnym…

Elastyczne rozwiązania Biamp

Biura w dzisiejszych czasach różnią się znacznie od tych, które pamiętamy kilka lat temu. Oprócz standardowych funkcji biznesowych, pełnią również role przestrzeni szkoleniowych, eventowych, oraz miejsc spotkań. Takie właśnie jest nowoczesne biuro Canpack w Krakowie, które zostało otwarte w czerwcu 2022 roku. Projektem i wdrożeniem całego systemu audio-wizualnego zajmowali się nasi specjaliści z LobosLink.

Przedsiębiorstwo CANPACK jest czołowym producentem opakowań dla przemysłu żywnościowego i chemicznego, takich jak aluminiowe opakowania na napoje, puszki, zamknięcia do butelek oraz opakowania szklane. W nowo wzniesionym budynku M29 w okolicy Centrum Kongresowego ICE Kraków powstało nowoczesne biuro, w którym wykorzystaliśmy rozwiązania  digital signage oparte o marki Biamp, Samsung, ONELAN oraz Crestron.

Nowoczesna i multifunkcyjna przestrzeń biurowa

Przestrzeń biurowa została zaprojektowana z myślą o szerokiej funkcjonalności i dostosowana do pracy w różnym charakterze. Znajdują się tu pomieszczenia do spotkań, wielofunkcyjne sale konferencyjne, budki telefoniczne, przestrzeń współdzielona umożliwiająca integrację pracowników i miejsca do przeprowadzania szkoleń oraz kreatywnej pracy projektowej.

Jedną z najbardziej istotnych zalet całego systemu AV jest jego elastyczność i łatwość obsługi. Jego głównym założeniem było, żeby pracownicy mogli dostosować przestrzeń do swoich potrzeb. Do naszych zadań należało umożliwienie wysyłania dowolnych sygnałów (zarówno audio, jak i wideo) z każdego miejsca, na każdy znajdujący się w biurze monitor. Do zarządzania całą przestrzenią służą tablety iPad. Za sterowanie urządzeniami odpowiada system Creston VT4. Na potrzeby naszego klienta zaprojektowaliśmy prosty w obsłudze interfejs użytkownika, który umożliwia wybór strefy, głośność, źródła sygnału audio i wideo oraz rodzaj oświetlenia.

System audio-wideo w biurze CANPACK

Na elastyczność systemu AV, czyli możliwość wyświetlania dowolnych sygnałów w dowolnym miejscu, pozwoliło wykorzystanie rozwiązań Biamp. Dzięki zastosowaniu transmisji za pośrednictwem protokołu AVB obraz i dźwięk emitowane są bez opóźnień. Ułatwia to również obsługę całego systemu.

Za wyświetlanie obrazu odpowiadają monitory reklamowe Samsung z serii QB oraz wyświetlacze dotykowe QM-T tej samej marki, z działaniem 24/7. Zastosowaliśmy urządzenia różnej wielkości, w zależności od miejsca i sposobu przeznaczenia. Pracownicy mogą podłączyć się do monitorów na kilka sposobów – poprzez przyłącze HDMI, Barco ClickShare i screen sharing za pomocą protokołu Miracast.

Prezentowanie materiałów i treści na monitorach umożliwiają zainstalowane w kilku miejscach playery digital signage marki ONELAN. Jeden z nich odpowiada tylko za odtwarzanie muzyki z playlisty. Pozostałe za wyświetlanie treści na monitorach w przestrzeniach biurowych.

W sali kinowej zastosowaliśmy kamerę PTZ Aver wraz z systemem mikrofonów oraz głośników Biamp. Całość podłączyliśmy do tabletu poprzez złącze USB-C. To uniwersalne rozwiązanie pozwala w dowolnym momencie podpiąć inne urządzenie i korzystać z każdego zainstalowanego w sali sprzętu. Głośniki i mikrofony zainstalowane w pomieszczeniu kinowym mogą posłużyć jako bezprzewodowy zestaw głośnomówiący (z wykorzystaniem urządzenia Biamp Tesira EX-UBT). Wspomniany wcześniej tablet umożliwi natomiast zrealizowanie wideokonferencji w dużym formacie.

Rodzaje nagłośnienia zastosowane w realizacji CANPACK

W przestrzeni biznesowej CANPACK zainstalowaliśmy system nagłośnieniowy oparty na rozwiązaniach Biamp. Zastosowaliśmy procesor TesiraForte AVB CI, trzy rodzaje głośników oraz wzmacniacze TesiraXEL 1200.1 w sali kinowej i Tesira AMP-450P w mniejszych pomieszczeniach. Głośniki zostały dostosowane do rodzaju miejsca. Wykorzystaliśmy głośniki zwieszane Biamp Desono P60DT, a w recepcji, gdzie zastosowano podwieszany sufit, zabudowaliśmy głośniki Biamp Desono C-IC6. Sala kinowa wymagała większych urządzeń, dlatego trafiły tu duże głośniki ścienne wsparte subwooferem.

Nowe biuro firmy Canpack w Krakowie zostało wyposażone w nowoczesne systemy AV, które umożliwiają przesłanie dowolnego sygnału audio i wideo z dowolnego miejsca w biurze, co pozwala na organizowanie różnych wydarzeń i umożliwia elastyczność przestrzeni. Technologia transmisji sygnałów Over IP pozwala na pełną dowolność i łatwość przesłania sygnałów z miejsca na miejsce. Realizacja była dla nas wyzwaniem ze względu na koordynację wszystkich branż na etapie wykonawczym. Pełna współpraca z architektami z firmy Trzop oraz podwykonawcami pozwoliła zakończyć instalację systemu i urządzeń ze znakomitym efektem, który można obejrzeć w poniższym filmie lub na żywo w krakowskim biurze CANPACK.

Zobacz film z naszej realizacji nakręcony przez AVIntegracje

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola