Leasing urządzeń biurowych

Leasing urządzeń drukujących i biurowych - wygodne rozwiązanie

Podczas prowadzenia działalności pojawia się potrzeba korzystania z nowych technologii w dziedzinie urządzeń drukujących. Zakup nowego sprzętu zazwyczaj nie jest drobnostką w budżecie firmy. Nie każde przedsiębiorstwo decyduje się przeznaczyć na ten cel własne środki i zamrażać kapitał, który można wykorzystać w inny sposób. Istnieje proste rozwiązanie, aby tego uniknąć, a jest nim leasing urządzeń wielofunkcyjnych.

Leasing to po prostu inna forma finansowania zakupu sprzętu biurowego jako alternatywa do klasycznego zakupu. Jego zaletą są stałe i przewidywalne raty, które stanowią koszt uzyskania przychodu i które można odliczyć od podatku. Do tego wymaga minimum formalności w przeciwieństwie na przykład do kredytu.

Lobos Link wspólnie z firmą Grenke proponuje atrakcyjną ofertę leasingową na preferencyjnych warunkach. Formalności związane z podpisaniem umowy leasingu można załatwić w łatwy i szybki sposób. W zależności od tego czy chcemy mieć możliwość wykupu urządzenia, czy nie, możemy zdecydować, który rodzaj leasingu urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych będzie odpowiedni dla naszych potrzeb. Mamy bowiem do wyboru opcję nabycia przedmiotu leasingu, wymiany lub zwrotu po zakończeniu umowy.

Leasing drukarek - zalety rozwiązania

Klient sam wybiera, kiedy chce uiszczać opłaty, raz w miesiącu czy kwartalnie, co znacznie ułatwia planowanie wydatków. I co najważniejsze opłata jest stała i dzięki temu można łatwo zaplanować budżet. Pozostanie mu wówczas możliwość przeznaczenia wolnych środków na inne cele. Uwolnione środki pozwolą na zaplanowanie różnych inwestycji i rozwój firmy. Można wybrać opłatę początkową o różnej wartości lub z niej zrezygnować.

Leasing urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych może być korzystnym rozwiązaniem zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i średnich oraz małych firm. Jedną z zalet leasingu jest elastyczność i łatwość dopasowania do konkretnych potrzeb klienta takich jak na przykład wybór długości umowy i rat leasingowych. Leasingobiorca wybiera bowiem okres trwania umowy w miesiącach. Spłata leasingu może trwać od 18 do 48 miesięcy. Nie bez znaczenia jest możliwość pełnego odliczenia podatku VAT od rat leasingowych, brak środka trwałego i potrzeby jego amortyzacji.

Zapewnimy profesjonalne wsparcie przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Klient ma możliwość leasingu urządzeń drukujących, czyli drukarek i kserokopiarek oraz biurowych. Spośród urządzeń drukujących proponujemy zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne czarno białe i kolorowe, plotery, drukarki i systemy wielkoformatowe najlepszych marek, takich jak Canon i HP. Dodatkowo oferujemy zaawansowane oprogramowanie do zarządzania drukiem i skanowaniem. Zapewni ono bezpieczeństwo danych i pomoże skalkulować koszty. Sprawdź poniżej, jakie dodatkowe korzyści przynosi leasing urządzeń wielofunkcyjnych oraz jakie jeszcze urządzenia biurowe znajdują się w naszej ofercie.

LEASING DRUKAREK

Jak wspomnieliśmy wyżej procedury i formalności są bardzo proste. W krótkim czasie możemy korzystać z nowego urządzenia, nie angażując środków, które stanowią jego pełną wartość. W porównaniu z kredytem leasing kopiarek to bardzo szybkie rozwiązanie. Poniżej przedstawiamy korzyści, które wiążą się z ofertą leasingu.

– wszystkie formalności związane z umową leasingu drukarki można załatwić bezpośrednio w naszej firmie,  w siedzibie klienta lub zdalnie

– bardzo krótki czas realizacji transakcji (procedura leasingu może trwać od złożenia wniosku przez decyzję firmy leasingowej do instalacji urządzenia nawet do 2 dni!),

minimum formalności (najczęściej wystarczające są dokumenty założycielskie firmy, czyli aktualny odpis z Rejestru Przedsiębiorców lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz dwa dokumenty tożsamości osób upoważnionych do reprezentowania spółki. Nie są wymagane zaświadczenia ZUS, US oraz dokumenty PIT i CIT),

– po przedłożeniu stosownych dokumentów oraz wniosku leasingowego decyzja jest już po kilku godzinach. Podobnie bardzo szybko jest przygotowana umowa leasingowa do podpisu.

– dzięki leasingowi drukarek w krótkim czasie można korzystać z nowoczesnych technologii. Urządzenie po rozwiązaniu umowy możemy wykupić bądź wziąć w leasing nowe.

– zapewniamy profesjonalne doradztwo przy wyborze urządzenia. Nasi specjaliści dokonają analizy potrzeb i bezpłatnie pomogą dopasować urządzenie o określonych kryteriach. 

Decydując się na leasing drukarki lub innych urządzeń wymagane jest wykupienie ubezpieczenia, które zapewni kompleksową ochronę przez cały okres umowy. Zabezpieczymy tym samym urządzenie przed zniszczeniem czy skutkami ewentualnej kradzieży.

Leasing kserokopiarek, drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych - dwa rodzaje umów

W naszej ofercie mamy do dyspozycji dwa rodzaje umów. Pierwszy rodzaj umowy leasingowej to leasing tradycyjny. Jest popularnym i bardzo często stosowanym rodzajem umowy. Charakteryzuje się gwarancją wykupu przedmiotu umowy za wartość końcową określoną w umowie. Zwykle jest to jeden procent wartości. Już na samym początku znamy dokładny koszt wykupu i możemy uwzględnić wydatek w swoim budżecie. Tego typu leasing drukarek daje nam prawo nabyć przedmiot umowy po jej zakończeniu.

Drugi rodzaj leasingu kserokopiarki i innych urządzeń biurowych to leasing optymalny inaczej zwany nowoczesnym. Klient ma większe możliwości wyboru, kiedy umowa wygaśnie. Może ją bowiem przedłużyć, zakończyć i zwrócić urządzenie lub podpisać kolejną umowę na nowy sprzęt. Po zakończeniu umowy, klient najczęściej zwraca urządzenie firmie leasingowej lub wymienia je na nowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które potrzebują mieć stały i szybki dostęp do najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie urządzeń. Optymalny leasing kserokopiarek jest bardziej popularny za granicą, ale w Polsce również wybierany jest coraz częściej.

LEASING PLOTERÓW, DRUKAREK ORAZ INNYCH URZĄDZEŃ BIUROWYCH – WARUNKI FINANSOWANIA I RATY LEASINGOWE:

  • wartość przedmiotu leasingu już od 1 500 zł netto,
  • finansowanie w PLN przy użyciu stałej stopy procentowej (raty leasingowe niezmienne przez cały okres leasingu),
  • spłata leasingu odbywa się ratach płatnych w cyklu miesięcznym lub kwartalnym,
  • opłata wstępna od 0% do 30%, opłata przygotowawcza do 300 zł,
  • okres leasingu od 18 do 48 miesięcy.

W jakich branżach warto zastanowić się nad leasingiem plotera? Plotery znajdą zastosowanie przede wszystkim w zakładach poligraficznych, pracowniach architektonicznych, czy firmach geodezyjnych. Umożliwiają wydrukowanie banerów, plakatów, projektów, dokładnych map, planów, fotografii lub grafik. Zakres i funkcjonalność urządzeń wielkoformatowych jest bardzo szeroka. W naszej ofercie znajdują się plotery drukujące oraz wielkoformatowe systemy wielofunkcyjne, czyli połączenie plotera ze skanerem wielkoformatowym.

Decydując się na leasing ploterów lub leasing kopiarek możemy być spokojni o przejrzystość umowy i szybką decyzję. Maksymalne uproszczenie formalności i procedur powoduje, że leasing jest często wybieranym rozwiązaniem. Jak widać, finansować można również urządzenia o niezbyt wygórowanej wartości. Skontaktuj się z nami, pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb.

Leasing sprzętu AV (audiowizualnego) - szeroka oferta

Jakie urządzenia i rozwiązania możesz sfinansować we współpracy z LobosLink i Grenke? Pandemia spowodowała, że w dużym zakresie pracujemy zdalnie lub hybrydowo. W zależności od branży sporo pracowników pracuje z domu, część pojawia się w firmie. Rzadziej przyjeżdżają do nas osobiście goście na spotkania. W związku z tym wiele przedsiębiorstw stanęło przed wyzwaniem ułatwienia komunikacji między oddziałami, pracownikami oraz klientami. Pojawiła się potrzeba wyposażenia sal konferencyjnych i szkoleniowych w nowy sprzęt do komunikacji, systemy nagłośnieniowe i różnego typu rozwiązania audiowizualne.

Proponujemy leasing urządzeń audiowizualnych takich jak kamery, mikrofony, soundbary do wideokonferencji, głośniki, monitory, projektory oraz monitory interaktywne. Wyceniamy i wyposażamy kompleksowo sale konferencyjne i szkoleniowe.

Hybrydowa praca wymusiła potrzebę zainstalowania takich rozwiązań, które zacierają różnice odległości i pozwalają wyraźnie słyszeć się z każdego miejsca, bez względu na język. Ma to szczególne znaczenie dla międzynarodowych korporacji. Przy niedostatecznie dobrym sprzęcie słabo się słyszymy, a jakość obrazu jest zła, co bardzo utrudnia komunikację i zabiera cenny czas. Dzięki leasingowi urządzeń audiowizualnych będziemy mogli w krótkim czasie cieszyć się jakością najlepszych urządzeń do komunikacji. Jednym z bardzo korzystnych rozwiązań może być leasing urządzeń do wyświetlania reklam, czyli digital signage. Nasz sprzęt może na siebie zarabiać, spłacając raty leasingowe z reklam.

Leasing niszczarek - jak poradzić sobie w czasach RODO?

Wprowadzenie przepisów związanych z ochroną danych osobowych spowodowały zapotrzebowanie na urządzenia, które spełniają wymogi RODO i posiadają wystarczającą klasę tajności dla poufnych dokumentów. Wśród niezwykle szerokiej oferty niszczarek warto wybrać taką, która nie tylko spełnia normy, ale będzie również cicha, szybka i w miarę możliwości niezawodna. Jeśli urządzenie jest wyposażone w funkcję auto, możemy zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy włożyć dokumenty do podajnika i zostawić, a niszczarka stopniowo je zniszczy.

Oferta urządzeń niszczących jest bardzo różnorodna – od małych niszczarek biurowych po duży sprzęt ze zwykłym oraz z automatycznym podajnikiem. Proponujemy leasing niszczarek znanych i cenionych marek, takich jak HSM, Rexel, Leitz i Fellowes. Wystarczy określić potrzeby, a pomożemy wybrać właściwe urządzenie. Szczególnie polecamy uwadze niszczarki HSM z serii Securio. Wyposażone zostały w jednoelementowe hartowane wałki tnące i mają na nie dożywotnią gwarancję. Urządzenia są produkowanie w Niemczech z najwyższej jakości materiałów.

Leasing niszczarki HSM wiąże się z dodatkową korzyścią. Urządzenia ważące powyżej 30 kg (od modelu B26 wzwyż) są objęte serwisem na miejscu u klienta, nie trzeba niszczarki nigdzie odsyłać. Niszczarki z serii Securio P posiadają inteligentny cyfrowy silnik, który zapewnia energooszczędność i dużą moc niszczarki. Dotykowy wyświetlacz pozwala na zarządzanie trybem niszczarki. Leasing niszczarek pozwoli na korzystanie z urządzenia wysokiej klasy i zapewni bezpieczeństwo danych pracowników i klientów.

Leasing urządzeń do nacinania kartonu HSM ProfiPack

Dla magazynów oraz firm zajmujących się wysyłką towaru polecamy szczególnie uwadze nacinarki, czyli urządzenia do cięcia kartonu i produkcji wypełniaczy. Zalegający karton można za ich pomocą w ekologiczny sposób przetworzyć na nowy produkt do zabezpieczania i wypełniania przesyłek. Powstały w ten sposób materiał dokładnie zabezpiecza wszystkie produkty. Nawet szkło, przedmioty kruche, ciężkie, o nietypowych kształtach. Ze względu na dwuletnią gwarancję urządzeń, polecamy leasing nacinarek do kartonu na 24 miesiące. Zadzwoń do naszego handlowca, by dowiedzieć się więcej.

Więcej o urządzeniach do produkcji wypełniaczy znajdziesz tutaj.

HSM ProfiPack P425 z adapterem do systemu odpylającego

Leasing urządzeń biurowych - dlaczego warto?

Podsumowując – decydując się na leasing urządzeń biurowych, możemy liczyć na korzyści związane z krótkim czasem realizacji umowy. Zakup rozkładamy w czasie lub po skończeniu umowy kupujemy nowy sprzęt, ponieważ można korzystać z przedmiotu leasingu bez konieczności wykupu. Zależy, który wybierzemy wariant. Zalety leasingu kserokopiarek lub innych urządzeń są liczne. Raty leasingu możemy wliczyć w koszty niezależnie od wartości urządzenia. Rozważając za i przeciw może się okazać, że korzyści wynikających z leasingu urządzenia do produkcji wypełniaczy lub plotera jest więcej niż gdybyśmy się zdecydowali na jego zakup.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola