Zestaw AV od Logitech dla Newag

Zmiany sposobów pracy

Nasz tryb pracy ciągle ewoluuje. Ograniczenia, jakie pojawiły się w ostatnich latach, przyspieszyły te zmiany w bardzo dużym stopniu. Nasze spotkania coraz częściej odbywają się zdalnie lub w trybie hybrydowym. Cześć osób jest na sali, cześć poza nią w domach czy w innych oddziałach lub biurach. Taki tryb sprawia, że musimy się doposażyć w odpowiedzenie urządzenia do wideokonferencji w salach konferencyjnych.

Praca w trybie całkowicie zdalnym przyzwyczaiła nas do bardzo dobrej jakości dźwięku oraz obrazu. Każdy z uczestników spotkania miał swoją dedykowaną kamerę, mikrofon i głośniki. Często nawet korzystał ze słuchawek specjalnie zaprojektowanych do wideokonferencji. Dzięki temu każdy podczas spotkania był doskonale słyszalny oraz wykadrowany przez ustawienie swojej kamerki internetowej.

Tryb hybrydowy sprawia, że sale konferencyjne stają przed wyzwaniem, jakim jest zapewnienie podobnej jakości dźwięku oraz obrazu dla wszystkich uczestników. Tych znajdujących się lokalnie, jak i tych zdalnych.

Wyzwanie jest o tyle trudne, że wiele osób znajdujących się w jednej sali korzysta z tego samego sprzętu.

Klient postawił nas właśnie przed takim wyzwaniem. Jak przenieść spotkania zdalne w tryb hybrydowy? Mieliśmy za zadanie zapewnić odpowiednią jakość dźwięku oraz obrazu dla wieloosobowych spotkań w dużej sali konferencyjnej.

Wyzwanie – jak zapewnić dobrą jakość dźwięku wszystkim uczestnikom spotkania?

Klient postawił nas właśnie przed takim wyzwaniem. Jak przenieść spotkania zdalne w tryb hybrydowy? Mieliśmy za zadanie zapewnić odpowiednią jakość dźwięku oraz obrazu dla wieloosobowych spotkań w dużej sali konferencyjnej.

Dodatkowym utrudnieniem był bardzo podłużny kształt sali oraz fakt, że odbywają się w niej ważne spotkania łącznie z takimi, które skutkują podpisaniem wielomilionowych umów. Dźwięk i obraz powinny być doskonałe w każdym miejscu sali.

Sprzęt do wideokonferencji musiał sprostać zadaniu, być łatwy w użyciu oraz zapewnić szybkie dołączanie do spotkań.

Funkcjonalne rozwiązanie – zestawy wideokonferencyjne Logitech

Z pomocą przyszły rozwiązania Logitech. Na początku zaproponowaliśmy zestaw wideokonferencyjny oparty o Microsoft Teams oraz Rally Bar. System pracujący w oparciu o komputer NUC w trybie MTR.

Takie rozwiązanie okazało się funkcjonalne pod względem prostoty użytkowania. Umożliwia łatwe dołączanie do spotkań oraz dodawanie kolejnych uczestników z poziomu ekranu dotykowego Logitech Tap.

Problemem okazało się pokrycie sali zasięgiem mikrofonów znajdujących się w Rally Bar. Osoby siedzące w dalszej części stołu nie były odpowiednio słyszalne. Kłopotliwy był również pogłos.

Dopiero system wideokonferencyjny doposażony w trzy zewnętrzne mikrofony sprostał wyzwaniu. Logitech Rally pozwala na podłączenie dedykowanych mikrofonów Logitech MicPod.

Dodatkowe mikrofony pozwoliły na równomierne pokrycie ich zasięgiem całej sali oraz w znaczący sposób wyeliminowały pogłos. Są podłączane szeregowo, więc można je łatwo odłączyć i przenieść zestaw do innej sali zostawiając mikrofony na stole konferencyjnym.

Zestaw wideokonferencyjny jest zalogowany do Microsoft Teams, zatem uczestnicy nie muszą się martwić o skomplikowane dołączanie do spotkania. Wystarczy, że zaproszą salę przy tworzeniu spotkania. Utworzy to wpis w jej kalendarzu, który zostanie pokazany na ekranie dotykowym Logitech Tap znajdującym się na stole konferencyjnym. Wystarczy jedno kliknięcie, aby je rozpocząć i skorzystać z całego systemu wideokonferencyjnego.

System korzysta z 75 calowego monitora LG o wysokiej rozdzielczości 4K oraz dużej jasności 500cd. Dzięki takim parametrom połączonym z matową matrycą wszyscy uczestnicy z łatwością widzą uczestników zdalnych czy wyświetlaną prezentację. Prezentacja może być wyświetlana poprzez dołączenie się z własnym komputerem do spotkania lub poprzez kabel HDMI.

Całość zamocowana jest w sposób mobilny na wózku firmy B-Tech. Model BT8506, który zapewnia stabilność zestawu wideokonferencyjnego oraz pozwala na ukrycie wszystkich urządzeń, zasilaczy oraz okablowania w estetyczny sposób za monitorem w specjalnej kieszeni.

Łatwa konfiguracja zestawu wideokonferencyjnego

Zestaw spełnił oczekiwania klienta i będzie służył do przeprowadzania istotnych dla działania firmy spotkań. Rozwiązania Logitech pozwoliły na łatwą konfigurację oraz bezawaryjne działanie systemu wideokonferencyjnego.

Jeśli Twoja firma potrzebuje podobnego rozwiązania, skontaktuj się z nami. Dobierzemy odpowiednie rozwiązania, udostępnimy urządzenia do wideokonferencji do testów, zainstalujemy oraz uruchomimy cały system. Tobie pozostanie jedynie dołączenie się do spotkania.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!




* wymagane pola

Podobne wpisy