YMS dla FF Marka Własna

YMS dla FF Marka Własna

Możliwość spotkania wirtualnie, bez planowania logistyki przejazdów oraz czasu potrzebnego…

FF Marka Własna sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z ponad 15- letnim doświadczeniem na rynku lodów i deserów mrożonych. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Kaliszu oraz w Chechle Pierwszym. Centrala znajduje się w Łodzi. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji marek własnych na zamówienie sieci handlowych. Rozproszony charakter działalności oraz produkcyjna specyfika firmy wymagają częstego kontaktu pomiędzy zakładami produkcyjnymi oraz centralą. Dodatkowym aspektem jest kontakt z wieloma dostawcami artykułów potrzebnych do produkcji.

Problemy na jaki natrafił nasz klient są dosyć powszechne przy wdrożeniach związanych z wideokonferencją. Duża ilość przejazdów między oddziałami, rosnące koszty oraz brak możliwości szybkiej organizacji spotkań sprawiły, że zaczęto szukać bardziej wydajnego rozwiązania.

Z naszej strony propozycja rozwiązania była prosta, wideokonferencja. Możliwość spotkania wirtualnie, bez planowania logistyki przejazdów oraz czasu potrzebnego na przemieszczenie się wszystkich w jedno miejsce. Wyzwanie stanowiło dobranie rozwiązania, które spełniłoby oczekiwania klienta. Jednym z nich była możliwość zestawienia wideokonferencji między trzema lokalizacjami firmy. Drugim możliwość uczestniczenia pracowników w spotkaniach nawet jeśli znajdują się poza firmą. Trzecim, ostatnim lecz równie istotnym była możliwość łatwego zapraszania osób spoza organizacji do spotkań. Oczywiście wszystko to musiałoby się odbywać przy zachowaniu dobrej jakości obrazu oraz dźwięku. Po dłuższych rozmowach z klientem zdecydowaliśmy, że szukamy systemu opartego na rozwiązaniu serwerowym znajdującym się w przestrzeni sieciowej firmy. Brak opłat subskrypcyjnych oraz pełna możliwość konfiguracji były kluczowymi aspektami, które zdecydowały o takim podejściu.

Rozwiązaniem spełniającym wszystkie powyższe wymagania okazał się Yealink Meeting Server Firmy Yealink wraz z urządzeniami VC800. Yealink Meeting Server w skrócie YMS pozwolił na lokalną instalację na serwerze klienta oraz zestawienie połączeń między lokalizacjami, pracownikami oraz na wystawianie linków do dołączenia z przeglądarki, co umożliwiło dołączenie się do spotkań osobom spoza organizacji. Zestawy VC800 spełniły wszystkie wymagania dotyczące jakości połączeń. Kamery z 12x zoomem umożliwiły swobodne kadrowanie uczestników. Dodatkowo bezprzewodowe mikrofony CPW90 oraz system do prezentacji bezprzewodowej WPP20 pozwoliły na łatwe wdrożenie w istniejących już salach konferencyjnych. Całość instalacji oraz wdrożenia przebiegły gładko dzięki współpracy z inżynierami, naszym partnerem oraz polskim dystrybutorem Yealink, firmą Veracomp.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola