YMS dla FF Marka Własna

YMS dla FF Marka Własna

Możliwość spotkania wirtualnie, bez planowania logistyki przejazdów oraz czasu potrzebnego…

FF Marka Własna sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z ponad 15- letnim doświadczeniem na rynku lodów i deserów mrożonych. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Kaliszu oraz w Chechle Pierwszym. Centrala znajduje się w Łodzi. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji marek własnych na zamówienie sieci handlowych. Rozproszony charakter działalności oraz produkcyjna specyfika firmy wymagają częstego kontaktu pomiędzy zakładami produkcyjnymi oraz centralą. Dodatkowym aspektem jest kontakt z wieloma dostawcami artykułów potrzebnych do produkcji.

Problemy na jaki natrafił nasz klient są dosyć powszechne przy wdrożeniach związanych z wideokonferencją. Duża ilość przejazdów między oddziałami, rosnące koszty oraz brak możliwości szybkiej organizacji spotkań sprawiły, że zaczęto szukać bardziej wydajnego rozwiązania.

Z naszej strony propozycja rozwiązania była prosta, wideokonferencja. Możliwość spotkania wirtualnie, bez planowania logistyki przejazdów oraz czasu potrzebnego na przemieszczenie się wszystkich w jedno miejsce. Wyzwanie stanowiło dobranie rozwiązania, które spełniło by oczekiwania klienta. Jednym z nich była możliwość zestawienia wideokonferencji między trzema lokalizacjami firmy. Drugim możliwość uczestniczenia pracowników w spotkaniach nawet jeśli znajdują się poza firmą. Trzecim, ostatnim lecz równie istotnym była możliwość łatwego zapraszania osób z poza organizacji do spotkań. Oczywiście wszystko to musiał się odbywać przy zachowaniu dobrej jakości obrazu oraz dźwięku. Po dłuższych rozmowach z klientem zdecydowaliśmy, że szukamy rozwiązania opartego na rozwiązaniu serwerowym znajdującym się w przestrzeni sieciowej firmy. Brak opłat subskrypcyjnych oraz pełna możliwość konfiguracji były kluczowymi aspektami które zdecydowały o takim podejściu.

Rozwiązaniem spełniającym wszystkie powyższe wymagania okazał się Yealink Meeting Server Firmy Yealink Wraz z urządzeniami VC800. Yealink Meeting Server w skrócie YMS pozwolił na lokalną instalację na serwerze klienta oraz zestawienie połączeń między lokalizacjami, pracownikami oraz na wystawianie lików do dołączenia z przeglądarki co umożliwiło na dołączenie się do spotkań osobą z poza organizacji. Zestawy VC800 spełniły wszystkie wymagania dotyczące jakości połączeń. Kamery z 12x zoomem umożliwiły swobodne kadrowanie uczestników. Dodatkowo bezprzewodowe mikrofony CPW90 oraz system do prezentacji bezprzewodowej WPP20 Pozwoliły na łatwe wdrożenie w istniejących już salach konferencyjnych. Całość instalacji oraz wdrożenia przebiegła gładko dzięki współpracy z inżynierami, naszego partnera oraz polskiego dystrybutora Yealink, firmy Veracomp.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!