Realizacja Digital Signage w IKEA Kraków

IKEA przez długi okres czasu w swoich sklepach bazowała tylko na tradycyjnej ekspozycji mebli. W przestrzeni sklepu można zobaczyć na żywo całą ofertę. Usiąść na kanapie, dobrać odpowiedni dla siebie materac. Podejście okazywało się bardzo skuteczne, natomiast stało się niewystarczające w czasach, gdzie ekrany, projekcje oraz wszelkie materiały cyfrowe stały się bardzo powszechne w przestrzeni publicznej.

Sklep ma ograniczoną powierzchnię, a oferta modelowa oraz kolorystyczna ciągle się rozrasta. Powiększenie przestrzeni wystawowej jest możliwe, generuje jednak ogromne koszty. Tańszą i skuteczniejszą alternatywą okazuje się wykorzystanie Digital Signage.

Początki projektu

Pierwszym tematem, który się pojawił było zwizualizowanie projektu szafy Pax w formacie 1:1. Pokazanie jej w taki sposób, aby klient po zaprojektowaniu układu półek i szuflad mógł sprawdzić, czy zapewnia on komfortowy dostęp do wszystkich miejsc w szafie.
Zaproponowanym przez nas rozwiązaniem były projektory Epson EB-L1300U wraz z optyką ultra short Epson ELPLX-X01.
Taki zestaw pozwolił na wyświetlenie szafy w formacie 1:1 bez konieczności znaczącego odsuwania projektora od ściany, na której wyświetlany jest obraz.
Technologia projekcji 3LCD firmy Epson zapewniła wiarygodne odwzorowanie kolorów, które dla IKEA było bardzo istotną kwestią. Dodatkowo laserowe źródło światła projektorów wyeliminowało konieczność wymiany lamp i zagwarantowało długą żywotność systemu.
Dodatkowym argumentem przemawiającym za zastosowaniem projektorów była możliwość ich ukrycia. Ściana LED czy wideo wall zawsze narażone są na przypadkowe uszkodzenie. Projektor instalujemy w miejscu niedostępnym przy suficie.

Sukces instalacji projektorów Epson

Instalacja została bardzo dobrze przyjęta, co doprowadziło do kolejnych realizacji z wykorzystaniem projektorów Epson. Wszędzie zastosowaliśmy laserowe projektory z serii EB-L1xxx oraz obiektywy ELPLX-X01 lub ELPLU03, w zależności od tego jak duży obraz był konieczny do osiągnięcia.
Elastyczność projektorów pozwoliła na wykorzystanie ich w różnych scenariuszach, wykorzystując je do osiągnięcia dużego obrazu oraz tworząc instalacje łączące meble wraz z wyświetlanym obrazem.
Niewątpliwą zaletą wykorzystania projektorów jest ich niewielki rozmiar oraz waga. Dla IKEA ważna była możliwość łatwego przemodelowania często zmieniającej się ekspozycji. Projektor warzy ok. 20kg, można go przenieść w kilka godzin w inne miejsce, tworząc zupełnie nową prezentację. Przy ścianie LED czy Wideo Wall nie byłoby to możliwe.

Nowy format projektora, nowe możliwości

Pokazanie przez Epson urządzenia LIGHTSCENE EV-100 było nowym otwarciem dla projektu Digital Signage w IKEA. Mały, bardzo wszechstronny projektor o laserowym źródle światła, pozwolił na zaproponowanie klientowi zupełnie nowych scenariuszy zastosowania projekcji.
Projektory LIGHTSCENE EV-100 genialnie sprawdziły się w miejscach, gdzie nie było konieczności stosowania bardzo dużego obrazu. Umożliwiły połączenie projekcji ze stałymi elementami ekspozycji w formie, która dynamicznie pokazuje zalety oferowanych przez IKEA produktów.
Dużym atutem była możliwość mocowania projektora do ramy oświetleniowej sklepu. Dzięki wbudowanemu playerowi, urządzenie wymaga jedynie podłączenia do prądu. Dzięki tym cechom pracownicy sklepu z łatwością wykorzystują projektory do krótkotrwałych akcji promocyjnych, pojawiających się w przestrzeni sklepu.

Sklep to nie tylko wystawa

Każdy sklep posiada swoje zaplecze biurowe. Jest tak samo ważne dla prawidłowego funkcjonowania sklepu jak sama przestrzeń sprzedażowa. Tutaj zaproponowaliśmy projektor interaktywny Epson EB-1470Ui. Pozwolił na wyświetlenie stucalowego obrazu na laminacie, który dodatkowo jest interaktywny. Zestaw pozwala na swobodne planowanie kampanii marketingowych czy analizowanie wyników sprzedaży. Spotkania z wykorzystaniem funkcji cyfrowej tablicy, nanoszenia komentarzy na wyświetlone treści przeniosły się na zupełnie inny poziom. Efekt spotkań można z łatwością wysłać do uczestników mailem z poziomu samego projektora.
Identyczne rozwiązanie zastosowaliśmy w przestrzeni sklepu do prowadzenia szkoleń dla klientów sklepu.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola

Podobne wpisy