Szkolenie Lobos – Simple AV

WIEDZA, UMIEJĘTNOŚĆ

Jak wiadomo każda informacja czy umiejętność wymaga kilkukrotnego powtórzenia żeby na trwałe zagościć w naszej puli wiedzy. Dla naszego zespołu wiedza przekłada się na dobre wyniki oraz nowe projekty stąd szkolenia z naszymi dystrybutorami oraz producentami sprzętu audio wizualnego są dla nasz częstą praktyką. Rynek urządzeń bardzo dynamicznie ulega zmianą, pojawiają się nowe produkty oraz rozwiązania, z którym zawsze staramy się być na bierząco.

SIMPLE AV

SimpleAV to jeden z większych dystrybutorów sprzętu audio wizualnego w Polsce. Posiadają w swojej ofercie szerokie spektrum urządzeń oraz marek. Wiele z nich na stałe gości w naszych realizacjach. Są to między innymi projektory Epson, urządzenia do dystrybucji sygnału oraz sterowania Atlona czy system bezprzewodowej transmisji amerykańskiej firmy Mersive. Ostatnio rozwinęli swoje portfolio o system rezerwacji sal Syrius. W portfolio każdej z firm pojawiły się nowości, pojawiła się nowa marka, wszystko to przełożyło się na dobry pretekst do spotkania się w naszej Krakowskiej siedzibie i przeprowadzenie szkolenia.

DZIEŃ ZERO

Kilka spotkań na Skype, wiele maili później. Prezentacje gotowe, wszystko zaplanowane i przygotowane. Działamy. Od rana zaczęliśmy razem z @Adrian Budzik oraz @Krzysztof Bocian rozkładać prezentacje sprzętowe. Kilkanaście urządzeń rozstawiony w salkach konferencyjnych, ułożone scenariusze wykorzystania nowych rozwiązań, kilka pokazów do przygotowanych. Czekamy na uczestników, niektórzy mają do przejechania wiele kilometrów, posiadamy oddziały w: Rzeszowie, Tarnowie, Kielcach, Nowym Sączu, Nowym Targu, Krakowie oraz Katowicach. Punk 10 zaczynamy prezentację.

PREZENTACJA

Pierwsze slajdy dotyczyły nowych urządzeń Epson, nowego portfolio oraz road mapy na najbliższe miesiące. W przypadku Epson widać zdecydowaną tendencję do zmiany źródła światła na laserowe. Niektóre serie projektorów już dzisiaj zostały zamienione na laserowe, kilka następnych czeka taki sam scenariusz w przyszłym roku. Jest to wiadomość bardzo bardzo pozytywna zarówno dla nas jak i klientów końcowych. Laserowe źródło światła cechuje się bardzo długą żywotnością a tym samym niższym kosztem eksploatacji projektora na przestrzeni kilku lat od jego zakupu. Lasery jak kolokwialnie zostały określone w branży cechują się również kontrastem nie osiągalnym dla urządzeń lampowych. Kolejny blok zawierał porównanie różnych systemów bezprzewodowej transmisji obrazu. Pokazaliśmy możliwości oraz różnice jakie cechują urządzenia Barco ClickShare, BenQ InstaShow, Atlona SW-510W oraz Mersive Solstice Pod (opisywałem jego działanie w jednym z poprzednich wpisów). Prezentację uzupełniały pokazy urządzeń na żywo.

Rozwiązania Atlony przedstawiliśmy na przykładach naszych realizacji. Między innymi Auli na Uniwersytecie Rolniczym, którą już szczegółowo opisywałem. Atlona posiada bardzo szerokie spektrum urządzeń do dystrybucji sygnału audio oraz wideo. Dzięki nim możemy za pomocą technologii HDbaseT oraz AV over IP przesyłać obraz na bardzo duże odległości znacząco przekraczające możliwości kabla HDMI. Dzięki nim możemy również stworzyć sale łączone, sale posiadające wiele przyłączy oraz końcówek prezentujących obraz. Innymi słowy „uszyć” salę na potrzeby każdego naszego klienta. W trakcie szkolenia oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na przerwę oraz kawałek pizzy. Każdy mógł w tym czasie wymienić się swoimi spostrzeżeniami oraz dopytać o sprawy dotyczące bierzących projektów.

Po przerwie przyszedł czas na omówienie systemów do rezerwacji sal Syrius, systemu Digital Signage Super Sign CMS od LG oraz sposobów na radzenie sobie z tematem wideo konferencji w nowoczesnych salach konferencyjnych. Są to tematy które będziemy poruszać w kolejnych wpisach.

PODSUMOWANIE

Szkolenia są nieodzownym elementem naszej pracy, zawsze staramy się być na bierząco tak aby mieć możliwość stosowania najnowszych rozwiązań oraz projektować możliwie najnowocześniejsze aule oraz sale konferencyjne. Podziękowania dla #SimpleAV, @Adrian Budzik, @Krzysztof Bocian za przekazanie nowej porcji wiedzy na temat #Epson #Atlona #Mersive #Syrius #ProDVX #ClearOne #BenQ #Barco

Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola

Podobne wpisy