Prezentacja Biamp Devio

Wideo konferencja stała się w ostatnim czasie czymś koniecznym. Biamp Devio to urządzenie a w zasadzie cała rodzina urządzeń pozwalająca doskonale poradzić sobie z kwestią audio wideokonferencji.

Najważniejsze cechy

Podstawą udanego spotkania zdalnego jest dobra jakość dźwięku. Jeśli obraz nie będzie idealny nasze spotkanie będzie skuteczne. „Dogadamy się” problem pojawia się w momencie kiedy jakoś audio nie pozwala nam na swobodną rozmowę. Mamy do czynienia z pogłosem, kogoś słychać ciszej. Drugą osobę głośniej. Najgłośniejszy jest dźwięk pisania na klawiaturze laptopa.

Problem potęguje się jeszcze gdy nie rozmawiamy w sowich natywnych językach. Pojawiają się obce akcenty. Wtedy braki w sprzęcie są najbardziej wyczuwalne.

Biamp Devio pozwala nam rozwiązać te problemy. Devio to rodzina produktów opierająca się na procesorze DSP oraz różnego rodzaju mikrofonach. Od blatowych przez sufitowe aż po podwieszane pod sufitem.

Całość podłączamy do swojego komputera za pomocą kabla USB, otrzymują tym samym pełny zestaw do wideo konferencji. Do Devio możemy podłączyć kamerę oraz dwa monitory dzięki czemu wszystkie potrzebne nam peryferia dostajemy za pomocą tylko jednego kabla USB.

Jak to wszystko działa

Sercem systemu są jednostki Devio SCR-20 oraz SCR-25 różnią się możliwościami. SCR-25 posiada dodatkowo łączność Bluetooth pozwalającą na podpięcie naszego Smartphona do systemu głośnomówiącego oraz wejście Voip.

Jednostki Devio łączą wszystkie urządzenia w jeden system. Do niej podłączamy mikrofony, monitory oraz głośniki. Co ciekawe i bardzo funkcjonalne Devio ma wbudowany wzmacniacz, bardzo upraszcza to instalację całego systemu. Jeśli moc wbudowanego wzmacniacza nie jest dla nas wystarczająca możemy wyprowadzić dźwięk na dodatkowy system audio zawierający zewnętrzny wzmacniacz.

Do wyboru mamy kila rodzajów mikrofonów. Są one podzielone na dwie rodziny: Parlé oraz Devio. W obu występują mikrofony blatowe jak i sufitowe. Różnią się sposobami instalacji oraz możliwościami podłączenia jednego lub dwóch mikrofonów do naszego systemu.

Rodzina Parlé umożliwia podłączenie jednego mikrofonu do naszego systemu. Mikrofon sufitowy jest instalowany płasko na suficie.

Rodzina Devio umożliwia podłączenie szeregowo dwóch mikrofonów do jednej jednostki Devio. Mikrofony sufitowe są zwieszane z sufitu.

Odpowiedni rodzaj mikrofonów dobieramy w zależności od preferencji użytkownika oraz wielkości pomieszczenia. Pomaga nam w tym specjalny symulator stworzony przez Biamp.

Cały system po odpowiednim podłączeniu sam przeprowadza kalibrację. Eliminuje echo, sprzęgnięcia, dopasowuje poziom głośności oraz czułość mikrofonów.

Procesor DSP wbudowany w jednostkę cały czas czuwa nad tym, żeby jakość naszej rozmowy była jak najlepsza. Wykorzystuje do tego między innymi technologię beamformingu. Każdy mikrofon ma wbudowane kilka mikrofonów wewnętrznych. System dzięki odpowiedniej regulacji potrafi śledzić mówcę oraz wybierać te miejsca z których dochodzi ludzki głos zapewniać doskonałą jakoś dźwięku oraz zachowując takie samo natężenie dźwięku bez względu na to w, której części Sali znajdujemy się w danym momencie.

Brzmi skomplikowanie, ale dla użytkownika takie nie jest

Biamp Devio wykonuje bardzo dużo czynności, aby nasze spotkania przebiegały gładko i z możliwe najlepszą jakością dźwięku. Brzmi to wszystko skomplikowanie natomiast finalnie dla użytkownika sali pozostaje wpięcie jednego kabla USB do swojego laptopa.

Devio zostaje wykryte jako zewnętrzny mikrofon oraz zestaw głośników. Jeśli do jednostki podłączyliśmy kamerę ona również będzie automatycznie wyszukana przez nasz komputer.

Cały system jest tak zaprojektowany, tak aby być jak najprostszy dla użytkownika i nie wymagający obsługi działów IT.

Testowaliśmy jakość tego rozwiązania i musimy przyznać, że sprawdziło się doskonale. Zarówno pod względem konfiguracji jak i finalnej jakości dźwięku.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola

Podobne wpisy