Poly Elara 60 Series

Biuro w 2020 roku

Styl naszej pracy bardzo się zmienia. Już nie jesteśmy przywiązani do naszego biurka często podróżujemy, pracujemy zdalnie. Nasza obecność w biurze nie jest czymś codziennym. Sam piszę dzisiaj ten tekst siedząc w kawiarni czekając na lot do Amsterdamu na targi ISE.

Miejsce w biurze nie jest już dla nas niezbędne na co dzień. Nie oznacza to że już go wcale nie potrzebujemy. Nie wyobrażam sobie pracy na dużych arkuszach excela na laptopie czy tablecie. Czasami biurko, duży monitor a najlepiej dwa bywają niezastąpione. Nasze komputery do takiego trybu pracy już się dostosowały. Mamy niewielkie urządzenia, które łatwo jest zabrać ze sobą natomiast jeśli zachodzi taka potrzeba w łatwy sposób możemy je rozbudować o niezbędne nam akcesoria takie jak: monitory, klawiaturę czy myszkę.

Wszystko działa spójnie dopóki nie popatrzymy w narożnik biurka gdzie znajduje się telefon stacjonarny. Kiedy ktoś ostatnio na niego dzwonił? Kiedy ja z niego ostatnio dzwoniłem? Nie pamiętam. Jestem przekonany, że nie tylko ja mam podobne doświadczenia. Dzwonię z telefonu komórkowego, partnerzy biznesowi dzwonią również na ten numer. Wiedzą że zawsze jest przy mnie bez względu na to gdzie się znajduję.

Tym samym mój telefon stacjonarny zaczyna coraz bardziej odchodzić w zapomnienie. Jest wygodny ma klawiaturę numeryczną, pokazuje kto dzwoni jest cały czas podpięty do prądu. Można do niego podpiąć słuchawki o dużym zasięgu. Na niewiele się to zdaje jednak zdaje jeśli nie prowadzę z niego rozmów.

Tutaj pojawia się rozwiązanie Poly Elara. Pozwala na zachowanie wszystkich zalet telefonu stacjonarnego oraz telefonu komórkowego.

Czym jest Poly Elara

Jest to rozbudowana stacja dokująca do naszego telefonu komórkowego. Łączy się z nim przez Bluetooth wiec telefon wystarczy odłożyć na specjalnie zaprojektowaną tackę. Tacka posiada wbudowaną ładowarkę indukcyjną więc nie musimy się martwić o ładowanie telefonu. Dzięki podłączeniu do Poly Elara dostajemy klawiaturę numeryczną oraz słuchawki (w zależności od wersji Poly Voyager Focus lub Voyager 5200) od razu sparowane z naszym telefonem. 

Dodatkowo Poly Elara posiada klawisz wywołujący Aplikację Microsoft Teams na naszym telefonie wiec jeśli korzystamy z tego komunikatora w bardzo łatwy sposób możemy z niej skorzystać. Elara pozwala również na szybkie przełączanie się między podłączeniem do telefonu i komputera co pozwala na korzystanie z tego samego zestawu słuchawkowego z komputerem i telefonem.

Wersje Poly Elara

Elarę możemy kupić w dwóch wersjach z zestawem Voyager 5200 lub Voyager Focus. Voyager 5200 to profesjonalna słuchawka Bluetooth zakładana na jedno ucho. Doskonale sprawdzi się dla osób, które często rozmawiają przez telefon oraz są w ciągłym ruchu wchodząc i wychodząc z biura. Jej ergonomiczny kształt oraz długa praca na baterii pozwalają na całodzienną pracę. Druga wersja ze słuchawkami Voyager Focus jest przeznaczona dla osób, które szukają w biurze spokoju i ciszy. Mają wbudowane cyfrowe wyciszenie szumów co w zdecydowany sposób ułatwia skupienie oraz zmniejsza nasze zmęczenie nawet w głośnym biurze.

Oba zestawy wyposażone są w doskonale zbierające dźwięk mikrofony, które równocześnie wyciszają niepożądane dźwięki otoczenia. Dzięki nim zawsze będziemy doskonale słyszani przez naszego rozmówcę przez co możemy wyeliminować niepotrzebne nieporozumienia wynikające ze słabej jakości audio.

Elara w nowoczesnym biurze

Poly Elara to doskonałe narzędzie w nowoczesnym biurze sprawdzi się zarówno jako urządzenie personalne w biurach gdzie zawsze zajmujemy to samo biurko jak i w przestrzeniach gdzie dzielimy się biurkami.

Dzięki Poly Elara nasz telefon może działać w taki sam sposób jak nasz komputer. Siadamy na wolnym miejscu podłączamy laptopa do stacji dokującej. Telefon parujemy z Poly Elara. Czujemy się jak u siebie.

Nasz komputer oraz telefon ładują się więc jeśli wyjdziemy z biura będą gotowe to pracy. Oba urządzenia otrzymały niezbędnie dla komfortowej pracy peryferia. Komputer wyświetla obraz na dużych monitorach, słuchawki wyciszają szum biura. Nasz rozmówca doskonale nas słyszy. Kręgosłup jest nam wdzięczny za to, że nie trzymamy telefonu przy uchu ramieniem.

Ergonomia, wygoda i produktywność. Są!

Doświadczenia z Poly Elara

Moje przemyślenia na temat Poly Elara nie wzięły się z broszury marketingowej. Dzięki uprzejmości naszego partnera, który jest dystrybutorem marki Poly. Firmy Veracomp miałem możliwość przetestowania sprzętu na własnym biurku. Sprawdził się się znakomicie i jestem pewny że nie łatwo będzie mi się z nim rozstać.   

WDROŻENIA SYSTEMÓW AUDIO WIDEO
Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!
* wymagane pola

Podobne wpisy