Sale VIDIS

Duża sala konferencyjna powyżej 40 m2

REPREZENTACYJNA – FUNKCJONALNA –KOMPLEKSOWO WYPOSAŻONA

1) Wyświetlanie – projektor instalacyjny + ekran projekcyjny z napędem elektrycznym

W rekomendowanym rozwiązaniu zastosowano wysokiej klasy projektor marki Vivitek DU7098Z, który jest częstym wyborem do dużych sal konferencyjnych. Do podstawowych zalet tego projektora należy niski całkowity koszt użytkowania (TCO). Od strony użytkowej projektor ten oferuję wysoką natywną rozdzielczość 1920×1200 (WUXGA) w formacie 16:10 z możliwością wspierania obrazu w standardzie rozdzielczości UHD (3840×2160), co pozwala prezentować bardzo wysokiej jakości materiały w trakcie spotkań biznesowych. DU7098Z zapewnia wysoki kontrast prezentowanego obrazu oraz jego doskonałą czytelność dzięki jasności 7000 ANSI lumenów i żywym, realistycznym kolorom, jakie generuje. Projektor z łatwością dostosujemy do potrzeb każdego środowiska pracy dzięki kilku dodatkowym funkcjonalnościom, jak dystrybucja sygnału audio/wideo w standardzie HDBaseT czy funkcja lens shift. Celem zachowania wysokiej estetyki sali, projektor został ukryty w podwieszanym suficie przy wykorzystaniu windy do projektorów z systemem nożycowym marki Avers. Jest to rozwiązanie dedykowane do nawet dużych projektorów instalacyjnych, gdzie udźwig windy pozwala bezpiecznie zainstalować projektor o wadze nawet 30kg. O stabilności i trwałości mechanizmu świadczy 5-letnia gwarancja na silnik.

Obraz wyświetlany będzie na ekranie projekcyjnym z napędem elektrycznym Avers Contour. Ekran ten przeznaczony jest do instalacji ukrytej, w podwieszanym suficie. Proponowane rozwiązanie zapewnia niezawodną eksploatację, jest estetycznie wkomponowane w przestrzeń sali i gwarantuje zachowanie przerwy pomiędzy ścianą a rozwijanym materiałem. Ekran posiada elektryczny silnik typu SILENT z funkcją automatycznego zatrzymywania, zwijania i rozwijania. Sama powierzchnia ekranu projekcyjnego z włókna szklanego jest trwała i zapewnia jednolitość obrazu. Idealnie biała, odpowiednio gruba, z czarnym wypełnieniem spodu, powierzchnia projekcyjna gwarantuje doskonałą czytelność, niezależnie od powierzchni będącej za ekranem. Aby całość rozwiązania była ergonomiczna i wygodna w użytkowaniu ekran wykończony jest od góry dodatkowo czarną powierzchnią. Dolna część ekranu obciążoną jest stalową listwą, aby zapewnić odpowiednią sztywność, eliminując jednocześnie konieczność stosowania napinaczy. 

2) Nagłośnienie i dystrybucja mowy– procesor + wzmacniacz + zestaw głośników + mikrofony

Duża sala konferencyjna wymaga również dobrania odpowiedniego systemu audio, aby zapewnić właściwą jakość dźwięku. Sala została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt marki Yamaha. Bazą systemu nagłośnieniowego jest procesor MTX3, dedykowany do przestrzenia biznesowych, nawet dla bardzo wymagających konfiguracji. Procesor posiada wbudowany eliminator sprzężeń akustycznych oraz korektor, co pozwoli na odpowiednią adaptację akustyczną sali i dowolne zarządzanie dźwiękiem. Instalację uzupełnia wzmacniacz XMV4140, który zasili głośniki. Wzmacniacz umożliwi stworzenie 4 stref w obrębie nagłośnienia. Dźwięk emitowany jest przez 6 głośników sufitowych VXC4. Antypoślizgowy uchwyt i specjalna szyna pozwala je bezpiecznie wmontować w sufit podwieszany przy zachowaniu wysokiej estetyki. Po obu stronach ekranu mamy dodatkowo głośniki VXS5. Sumarycznie głośniki sufitowe i naścienne oferują najwyższej jakości, krystalicznie czyste brzmienie. Obie serie głośników cechuje atrakcyjny design i możliwość pomalowania ich osłon na dowolny kolor celem dopasowania do kolorystyki wnętrza. Do dyspozycji uczestników spotkania przewidziane zostały dwa bezprzewodowe mikrofony doręczne oraz dwa mikrofony nagłowne, całość wyposażona w odpowiednie odbiorniki, tworząca zestaw UR-270D.

3) System sterowanie – proste zarządzanie całością

Współczesne sale konferencyjne wymagają zapewnienia wygodnej obsługi. Chodzi głównie o to, by wszystkie urządzenia w sali konferencyjnej współpracowały ze sobą i były łatwe w obsłudze, najlepiej poprzez wybranie jednego przycisku, który uruchomi sprzęt audio i wideo, zasłoni rolety czy przyciemni światło. Tak zautomatyzowana sala konferencyjna będzie komfortowym miejscem pracy i dla pracowników i dla gości firmy. Prezentowane rozwiązanie oparte jest na systemie renomowanej, duńskiej firmy NEETS. Zestaw tworzy tu panel dotykowy 7” do obsługi oraz serce systemu, czyli jednostka Tango. Całość umożliwia intuicyjne sterowanie systemem z poziomu paneli dotykowych z oprogramowaniem Android czy iOS bądź też z poziomu smartphone. Możliwe jest utworzenie indywidualnego interfejsu graficznego, z dowolnym tłem, logiem czy też wyglądem i funkcjonalnością przycisków. Wszystkie urządzenia AV, którymi sterujemy w sali, zostały spięte w jedną dedykowaną i stabilną siec, dzięki switch’owi PoE. Kluczowa z pozycji użytkownika sali jest łatwość obsługi oraz możliwość posterowania całością systemu od obrazu z projektora, poprzez poziom głośności aż po automatykę pomieszczenia w tym rolety oraz oświetlenie. Do tego służy panel dotykowy Neets Touch panel 7”, który w sali może mieć formę panelu montowanego naściennie lub stołowego. Panel dotykowy pozwala z jednego miejsca, w banalnie prosty sposób, kontrolować wszystkie urządzenia w sali oraz automatykę. Kluczem jest atrakcyjność i prostota, dzięki czemu do obsługi nie trzeba angażować pracowników technicznych. A przy właściwie przygotowanych scenariuszach każdy pracownik czy gość poradzi sobie z obsługą sali – wystarczy jeden „klik”. 

4) Przyłącza

Dopełnieniem sali konferencyjnej są dwa przyłącza stołowe i jedno przyłącze naścienne WP-20 renomowanej marki Kramer. Przyłącze naścienne jest prostym i wydajnym rozwiązaniem, pozwalającym na transmisję sygnału audio i wideo po kablu sieciowym typu skrętka – standard HDBaseT – na większą odległość niż w przypadku okablowania HDMI. W stole natomiast zlokalizowane zostały przyłącza stołowe, pozwalające użytkownikom na szybkie podłączenie się do systemu (HDMI, VGA, analogowy sygnał audio) i dostęp do zasilania dla urządzeń zewnętrznych, bez konieczności szukania przyłączy w podłodze. Przyłącza to elementy użytkowe (końcowe), natomiast za całość zarządzania przesyłem obrazu i dźwięku w sali odpowiada Kramer VP-440 – wysokowydajny przełącznik prezentacji z czterema wejściami HDMI i dwoma VGA. Urządzenie skaluje wideo, osadza dźwięk i wysyła sygnał jednocześnie do wyjścia HDMI i HDBaseT.  Całość rozwiązania uzupełniają nadajniki i odbiorniki do transmisji w standardzie HDBaseT, umożliwiające przesyłanie m.in. obrazu i dźwięku na większą odległość, po bardziej uniwersalnym medium jakim jest kabel sieciowy typu skrętka. Nadajniki i odbiorniki to urządzenia Kramer: TP-580T oraz TP-580R.

5) Rozwiązania uzupełniające

By uniknąć prowadzenia specjalistycznego okablowania w rozwiązaniu zdecydowano się na zestaw do bezprzewodowego udostępniania obrazu i dźwięku Vivitek NovoPro oraz moduły LauncherOne. Zestaw umożliwi szybkie i bezproblemowe połączenie oraz współpracę w zakresie wyświetlania treści i współdzielenia ekranu. Wystarczy podłączyć moduł (dongiel) do laptopa, nacisnąć przycisk i wyświetlać obraz z laptopa na dużym ekranie projekcyjnym. Żadna instalacja kablowa nie jest potrzebna i po kilku sekundach mamy gotowe połączenie. W przypadku zablokowanych portów USB w laptopach np. ze względu na politykę wewnętrzną firmy, zastosować można zamiennie moduły LauncherPlus, które rozwiążą tę kwestię.

Jako rozwiązanie do zarządzania rezerwacją jednej lub większej ilości sal konferencyjnych, rekomendujemy prosty w obsłudze, nie wymagający ingerencji w ściany i atrakcyjny cenowo system Joan6. Jest to wyświetlacz dotykowy, który nie wymaga okablowania.  Dzięki wbudowanej baterii i obsłudze Wi-Fi jest całkowicie bezprzewodowy, energooszczędny i nie wymaga ingerencji w konstrukcję ściany (montowanie na magnes). Rezerwacja sali może odbywać się przy użyciu programu lub popularnych kalendarzy (Outlook i inne) bądź też bezpośrednio z poziomu panelu dotykowego.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
skontaktuj się z nami!

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz omówić interesujące Cię rozwiązania, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!




* wymagane pola

Podobne prace

Uzyskaj darmową wycenę projektu

Wyposażenie sali konferencyjnej co musisz wiedzieć

Wyposażenie sali konferencyjnej – co musisz wiedzieć?

wspólpraca specjalistow AV z LobosLink z architektami

Współpraca specjalistów AV z architektami